Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Normális, ha az elektromos...

Normális, ha az elektromos gitár zajos, amennyiben nem érünk hozzá fém alkatrészéhez?

Figyelt kérdés
Ha hozzáérek a húrokhoz, vagy bármely fém alkatrészhez, akkor sokkal kevésbé zajos. Borzasztóan zavaró felvételnél, mert ahol elemelem a kezemet a húroktól, úgy zajosabb lesz, meg ilyen fura pattogó hangot ad ki. Ezzel lehet valamit kezdeni?

#földelés #zaj #árnyékolás #elektromos gitár0
2021. ápr. 28. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A rock koncerteken is zajos a gitár
2021. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A single coil pickupok önállóan hajlamosak összeszedni elektromos hálózati zajokat. Próbáld meg párba kapcsolni hátha a középső pickupod fordítva polarizált és ez által humbuckerként működik így, tehát abszolút zajtalan.

Én egy csöves mikrofon előerősítővel oldottam meg a problémát, a csattanó hang elmúlt a zaj is sokat csillapodott ráadásul úgy hogy a jel közben erősödött.

2021. ápr. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez nem single coil, ez egy humbucker egy LP-n.
2021. ápr. 29. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
A gitároknak (a humuckereknek is, de a single coiloknak még inkább) van egy alapzaja, amit csak zajzár tud kizárni. De zajt okozhat a rossz földelés(nem biztos, hogy ez a neve) is.
2021. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy van, aki tudja értelmezni a mondatot? Ha hozzáérek a fém részekhez, akkor a zaj eltűnik ha nem, akkor a zaj felerősödik. Nem valami földelési probléma lesz ez?
2021. ápr. 29. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy földelés probléma, erről írunk itt kezdet óta. Javaslom hogy mérd ki multiméterrel a gitárod kimenetét nincs e szakadás vagy zárlat mielőtt bármibe kezdesz.
2021. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akinek hasonló gondja adódna, feltehetőleg nem földelési problémáról van szó. Én átraktam a gépet egy elosztóból a fali aljzatba és megszűnt a probléma. A rossz minőségű elosztó okozta a gondot.
2021. ápr. 30. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul tudom, vagy nálad nem az volt a gond, de akkor az az elosztó földelési problémája
2021. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!