Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erre most komolyan szükség...

Erre most komolyan szükség volt? A többi lent.

Figyelt kérdés

Gondolom sokan hallottatok Soojin (G)I-dle tag iskolai zaklatásügyeiről. Emiatt a legújabb számuk videójából kivágták az ő részét, és 5 taggal került ki a szám. Én személy szerint ezzel nem értek egyet, hogy iskoláskori dolgok, hibák miatt tönkretegyünk valakit. Sőt mindezt úgy, hogy még be sem bizonyítottak mindent a vádakkal kapcsolatban. Mindenkinek van múltja, mindenki hibázik, ezért én nem ítélnék el valakit, mert iskolás korában hülyeségeket csinált. Akik elítélik az ilyet, azok előbb nézzenek megukba, és ha nem találnak ott semmi hibát, akkor ítélkezhetnek, de addig nem. Ez hívják önbíráskodásnak. Nem a mi dolgunk eldönteni az ő bűnösségét. Ez az én véleményem. És a vicc, hogy a cég 99%, hogy a közvélemény miatt döntött úgy, hogy 5 taggal adja ki az új számot, mert tudja, hogy ez az igény. Azért szerintem ez egy kicsit gáz, hogy ennyire képesek vagyunk valakit elítélni olyanokért, amikről nem is tudjuk, hogy megtörtént-e vagy pontosan úgy történt-e ahogy állítják. Ilyen módon bárkit el lehet lehetetleníteni, csak dobd be a köztudatba, hogy az illető zaklatott, vagy erőszakos volt veled. Nyilván nem állok senki mellé, aki agresszív, aki ok nélkül bánt másokat, de úgy gondolom, hogy az emberek változhatnak és ne a múltjuk alapján ítéljünk meg másokat, hanem az alapján, amit most csinálnak.

A másik kérdésem, hogy szerintetek a (G)I-dle véglegesen megválik Soojintől, vagy ez csak egy szám erejéig történt, hogy megnyugtassák a közvéleményt?



2021. ápr. 29. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Stray kids Hyunjin-je is hasonlóan járt, bizonytalan időre szünetelteti a tevékenységeit hogy "reflektáljon" a tetteire... általában x időre visszavonulnak, aztán visszatérnek a group-pal, esetlegesen újra mély megbánásukat fejezik ki és minden megy tovább.

De igazából ez azért ennyire súlyos dolog, mert ott brutális mértékű tud lenni a bully-ing, akár iskolás korban, akár felnőttek között is! Nagyon sok iskolás öngyilkos is lesz emiatt, ezért veszik ennyire komolyan, amikor egy idolról vagy egyéb celebről derül ki ilyen. Ott ez teljesen más mértéket ölt, mint egy európai országban.

2021. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, hogy ez ázsiában még nagyobb probléma mint itt. Nem is ezzel van a bajom, hanem azzal., hogy anélkül, hogy bármit is hivatalosan bebizonyítottak volna, már az emberek ítélkeznek. Az a baj, hogy egyre nagyobb divat, hogy hírességekről bedobnak emberek a köztudatba 10-20 évvel korábbi zaklatási ügyeket, amik jó eséllyel ilyen távlatból be sem bizonyíthatóak, és így próbálnak meg egy esetleges pernyeréssel pénzt kicsalni az illetőből. Azzal egyetértek, hogy aki bűnös az bűnhődjön, de amíg erről hitalaosan bíróság nem döntött, addig nem ítélhetünk el senkit, mert ez önbíráskodás, és amíg nem bizonyítják be valakiről, hogy bűnös, addig fennáll az ártstlanság vélelme. Nem véletlenül találták ezt ki. És sokszor hiába derül ki, hogy a dolog nem is igaz, az illető híresség már rég megvan bélyegezve a közvélemény által és esetlegesen tönkrettették a karrierjét. Ez itt a probléma és nem az, hogyha valaki bűnös akkor természetesen vállalja a felelősséget a tetteiért, és kapja meg a méltó bűntetést. De, hogy egy cégnek "szüneteletetnie" kell egy idolt, mert egy olyan zaklatással vádolják, ami évekkel ezeleőtt történt az szerintem gáz. És mindezt a hülye közvélemény miatt.

A másik meg a dolgokat akkor kell megoldani, amikor megtörténnek, nem évekkel később. Ezzel nem lesz jobb azoknak akiket zaklatott, kizárólag Soojin karrierjét teszik ezzel tönkre. Ezért írtam azt, hogy az emberek változhatnak is. Ezek minimum 5 éve kellett, hogy történjenek, de lehet, hogy több is. Ki tudja, hogy akkor mi zajlott a fejében. Tudjuk, hogy kamaszkorban az emberek tudnak hülyeségeket csinálni, de ettől függetlenül felnőttkorban ezért nem ítélhetők el. Pont abban a korban volt, amikor az ember személyisége a legtöbb változáson megy keresztül. És azért mert, akkor zaklatott másokat, ezért szerintem nem egy velejéig romlott ember.

Én is verekedtem középiskolában, és évekkel később röhögve beszéltük ezt meg azzal, akit konkrétan rendszeresen vertem. És egyáltalán nem vagyok egy agresszív ember, csak akkor hülye voltam, amit utólag be is ismerek.

2021. ápr. 29. 20:25
 3/23 anonim ***** válasza:
6%
Nem mindegy? Mind ugyanúgy néz ki.
2021. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nagyon nem mindegy. Ha nem értesz a témához, akkor minek szólsz hozzá?

Az egyik, hogy egyáltalán nem ugyanúgy néznek ki (neked nem itt kéne kommentelgetned, hanem a szemészeti váróban kéne várnod, h behívjanak), a másik, hogy nem a kinézetük miatt zavar a dolog, hanem a zenéjük miatt.

2021. ápr. 30. 01:13
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Én is nagyon sajnálom, h ebben most Soojin nem vehetett részt és igazságtalannak tartom évekkel ezelőtt elkövetett dolgokért megbélyegezni valakit, főleg, hogy akkor még gyerek volt.

Remélem minél hamarabb újra láthatjuk.

OT6 ❤

2021. ápr. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Valaki leírja mi történt??
2021. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Soojin-t zaklatással és agresszivitással vádolták. Ez még középiskolás korában történt. Ez már hónapokkal ezelőtti hír, viszont ami ektuális, hogy emiatt az új számukban "Last Dance" nem szerepel, mert a közvélemény és a média szétszedné a céget, ha ezek ellenére betette volna. A sztori körülbelül ennyi. Nyilvánvalóan ez nem azt jelenti, hogy véglegesen kikerült a bandából, de határozatlan ideig szüneteltetik. Lergalábbis nekem ez a lagutóbbi információm.

Bár hangsúlyozom, hogy nem értem, h amíg nincsen bebizonyatva semmi, addig ezt miért kell? Ezzel továbbra sem értek egyet.

A másik, hogy most jelentkezzen az aki kamasznokrában nem csinált hülyeséget.

2021. ápr. 30. 19:13
 8/23 anonim ***** válasza:
Értem, köszi hogy leírtad! A koreai popzeneipar úgy ahogy van el van bszva:cccc
2021. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát ez azért így erős, ez nem koreai sajátosság, hogy bedobjuk a szokásos zaklatás ügyet, aztán a médiára és a közvéleményre bízzuk, hogy ellehetwtlenítsék az illetőt. Ez itthon és nyugaton is egyre nagyobb divat sajnos. De tény, hogy lenne mit javítani a kpop iparág működésén.
2021. ápr. 30. 22:05
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező bedoltel a hazugsagnak! Azt hitted mindegyik olyan jó és tökéletes ember igaz? Aztán kiderül hogy igazából egy rakás szemét!

A zaklatás az nem kis dolog nem kis hiba! Súlyos károkat okozhat a zaklatott félnek egész élete során! Koreában ez jobban igaz mert sok probléma van ott ami sokszor öngyilkosságba torkollik! Ha valami csoda folytán kiderül hogy tényleg ártatlan akkor hidd el mindneki megfogja bocsátani neki de ha bűnös akkor mehet a bandabol! Sok idol nem jó ember hanem csak egy rakásszar! Pl Seungri vagy az egyik lany bandabol volt a leader évekig zaklatta a többi csapat tagot…

2021. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!