Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szeretnék elkezdeni gitározni. Fémhúros gitárt vennék maximum 50 e ért ( felszereléssel eggyütt költenék rá ennyit) . Kinéztem párat de nem tudom megítélni melyik lenne a legjobb.


Ibanez v50njp/ vc50njp ,

Fender cd60 (V3 , az S nek már kicsit sokallom az árát )

Fender FA 125


Vagy ha nem ezek , más javaslat ebben az árkategóriában ?Ha nagyon picit drágább az még talán beleférhet a keretbe.


Ami még szempontok ,hogy dreadnoughtot szeretnék (bár nagyon tetszik a fentebb említett grand concert ibanez is ), és ez már nem annyira lényeges , de a magasfényű lakkozás kifejezetten tetszik.


Bármi véleményt , javaslatot szívesen várok :))



2021. máj. 15. 12:00
 1/4 joy9 válasza:
68%

Szia!


A gitárok, amiket találtál, nagyon jók, gondolom tudod, hogy a Fender nem akármilyen márka, de lehet hogy kezdőknek nem a legmegfelelőbb. Én nylonhúrososon tanultam gitározni, és ezt mindenkinek tudom ajánlani, a Hora SM-ek például nagyon jók. Szerintem csak valamilyen alapokkal érdemes elkezdeni fémhúroson játszani, sokkal finomabban kell hangolni, rizikósabb a húrcsere, a fémes hangzás és a feszes húrok sem biztos, hogy a legelőnyösebbek, ha csak most tanulsz, de ha ragaszkodsz hozzá, nekem Fender cd 60 nagyon bejött, és ha tényleg rendszeresen szeretnél gitározni, mindenképp 40 000 fölött érdemes válogatni, az alsóbb árkategóriások rizikósak hangzást illetően, de ha csak nagyon hobbi szinten csinálnád, nem kell túl komoly hangszer.


Választás előtt mindenképpen próbáld ki pár haverod gitárját, vagy menj el egy hangszerboltba, nagyon egyénfüggő, kinek milyen hangzás áll közelebb a szívéhez.

2021. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem tudom, bő másfél évtizede játszom klasszikus és fémhúros akusztikus gitáron is, mindkettőből van is pár, és sok tucat volt a kezemben, száznál biztos többször cseréltem húrt stb stb... De ez a fémhúroson "sokkal finomabban kell hangolni" teljesen értelmezhetetlen, a "rizikósabb húrcsere" meg ugyan értelmezhető, de a valóságban abszolút nincs valós jelentősége. A fémes hangzás meg a lényeg - akinek az a hangzás jön be, annak csak pozitívum :)


Összességében: nyugodtan lehet fémhúrossal kezdeni, semmi hátránya nincs. Ellenben ha később fémhúros/elektromos a cél, teljesen értelmetlen nylonossal kezdeni, és nem csak hogy értelmetlen, de kifejezetten nem ajánlom.


A kérdező kérdésére:

Az akusztikus gitár lelke a fedlapja. A húrok a fedlapot hozzák rezgésbe és a fedlap rezgése fogja legnagyobb részt a hangot kialakítani. Elsődleges fontosságú, hogy ez a fedlap szabadon rezeghessen. Az olcsó gitárok fedlapja rétegelt fából van, ami kb. be van oltva rezgés ellen. Az említett Fender, Ibanez pont ilyen. A Fender CD60S pont annyiban különbözik az S betű nélküli verziótól, hogy a fedlap már nem rétegelt, hanem tömör fa, ami hatalmas ugrás a hangminőségben. Ha megengedheted magadnak, gondold át, hogy tényleg nem akarod-e megugrani az árkülönbözetet - megéri, maximálisan.

Illetve a Cort Earth 70 ami az egyik legjobb árú tömör fedlapoa dreadnought gitár. Egyik legelső gitárom volt :) Maximálisan ajánlom.

2021. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Woow először is mindenkinek köszönöm szépen :))

1. Válaszoló : Nagyon tetszik a fémes hangzás ,szóval igen ragaszkodom hozzá.Ha már végső soron amúgy is ez a fajta a cél akkor feleslegesnek tartom hogy nylonhúrossal tanuljak.A hangolás húrcsere stb. egy kezdőnek nylonoson lehet hogy könnyebb, de csak ezért nem választanám ezt.

Sajnos egy haverom /ismerősöm sem játszik , illetve még hangszerboltba sem igazán tudok eljutni , itt faluhelyen még a legközelebbi városban sincs :((


2.válaszoló : köszönöm a megerősítést ,tényleg fémhúrossal szeretnék kezdeni.


3. Ezt a videót már láttam , de azért köszönöm :))


Nagyon húz a szívem a 60 s hez ,így elég valószínű hogy ez lesz a befutó.

Mégegyszer köszönöm szépen :))

2021. máj. 16. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!