Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanuljak meg gitározni...

Hogy tanuljak meg gitározni teljesen a 0-ról? Segít ha zongorázom?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fontolgatni magamban hogy elkezdek megtanulni gitározni. Csak tanár nélkül kéne megoldanom ( a tesom régen gitározott szóval a legeslegalapabb dolgokat talán meg tudja tanítani.) Illetve most zongorázok. Lehet segítség/nehézség ha egyszerre tanulom a két hangszert ( zongoraból viszont már egész jó vagyok )

2021. máj. 17. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Simán meg lehet tanulni tanár nélkül is gitározni, a leghíresebb gitárosok közül is sokan maguktól tanultak meg, pedig akkor még internet sem volt. A gitaroznijo.hu-t javasolnám, mert érthetőek a magyarázatok. A zongora annyiban segít, hogy ismered már a hangokat, tudsz kottát olvasni, vagyis a zene alapjait már ismered. Az biztos, hogy hasznos tagja lehetnél egy zenekarnak, ha mindkét hangszert jól ismered.
2021. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Á, nem. Soha nem fogod tudni megtanulni annyira bonyolult. A zongora gyerekjáték ehhez képest.
2021. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Megtanulni sosem lehet, maximum saját szinteden eljátszani.

Amúgy annyi hogy ne a cél legyen fontos hanem az odavezető út, legyen élmény játszani és szeresd csinálni. A többi adja magát.

#1.Azért az emberfeletti tehetségeket nem érdemes idetenni.

Persze megtanult Malmsteen és Becker is gitározni, de például az utóbbi már 17 évesen olyan műveket írt amit sokan egész életen át tartó tanulás esetén sem tudnának. Szóval ilyen szinten számít a tehetség szerintem és nem vitás.(meg persze őket nem érdekelte mennyi idő, csak csinálták)

2021. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Muszty Dobay gitáriskola! Kukkants fel a fórumra is, ha van kedved, beszélgethetsz, tanácsokat kérhetsz a könyv íróitól, nagyon kedves társaság szokott írogatni. Én is ezzel a könyvvel tanultam, nem azt mondom hogy hú de jól megtanultam, de a magam, és néha a környezetemben élők szórakoztatására eljátszogatok. Tudok már sok akkordot, de a 3ujjas a kedvencem.
2021. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami jó még a justinguitar, teljesen ingyenes
2021. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A zongora egy jó alap hogy átvidd a tudásod gitárra. (mondom én aki csak most zongorázik :-))

Fordítva működik a dolog.)

2021. máj. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!