Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Újabb black metal lemezek...

Újabb black metal lemezek közül melyik a kedvenced?

Figyelt kérdés
2019-től számítva. érdekelne ki mit szeret. köszi!

2021. máj. 30. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Darkthrone-t követem csak, mert alapvetően a black metalból csak a norvégokat szeretem(+ néhány véd bandát).

Old Star zseniális album, nem csak a stílusában hanem úgy teljesen a heavy metal alműfajban. Hetekig volt bent a lejátszóban, nem tudom van-e még egy banda aki ilyen hitelesen és eredetin elő tudja adni hogy miről szól ez a stílus és tisztán úgy mintha a 90-es évekből jött volna de nagyon patent hangzással.

Idén is dobnak ki egy albumot, várom előre, párját fogja az is ritkítani.

Számomra a hangulat az elsődleges, azért szeretem ezt a stílust. Ha zúzda érdekel átmegyek Panterara vagy Slayerre.

2021. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Old Star..szép vegyes, bírom..szintén várom az új Darkthrone-t!
2021. máj. 30. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom annyira a lépést új zenékkel, mint amennyire szeretném, de pont jelen hónap elején jött ki Jute Gyte-tól a Mitrealität, és természetesen k#rvajó lett, mint ahogy a '19-es albuma, a Birefringence is. Jute Gyte határozottan a kedvenc black metal előadóm, meg en bloc az egyik kedvenc zenei előadóm, a projekt mögött álló Adam Kalmbach-ot pedig korunk egyik legzseniálisabb zenészeként tartom számon, de jó szívvel ajánlani csak akkor tudom a munkásságát, ha vevő vagy a nagyon avantgárd cuccokra - és talán akkor sem a két legutóbbi albumát mondanám a legjobb bevezetőnek, hanem mondjuk az Oviri-t, vagy a Vast Chains-t.

A tavaly kijött Só Quem Viu o Relâmpago à Sua Direita Sabe című Kaatayra albumot is nagyon szeretem.

Más nem jut eszembe.

2021. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Uada - Cult of a Dying Sun (melodic)

Mörk Gryning - Hinsides Vrede (melodic)

Anaal Nathrakh - Endarkenment (black/industrial/grindcore)

Blaze of Perdition - The Harrowing of Hearts (sima black egy adag gothic hatással)

Midnight - Rebirth By Blasphemy (first wave black)

Panzerfaust - The Suns of Perdition - Chapter II: Render Unto Eden (sima black nagy fókusszal a disszonancián)

Malokarpatan - Krupinksé Ohne (black/heavy)

Necrowretch - The Ones From Hell (black/death)

The True Werwolf - Devil Crisis (sima bm szimfonikus és ambient hatásokkal)

Hellripper - The Affair of the Poisons (black/thrash)

Bütcher - 666 Goats Carry My Chariot (black/thrash/speed)

Regarde Les Hommes Tomber - Ascension (atmospheric black/sludge)

Kvaen - The Funeral Pyre (melodic)

Revenge - Strike.Smother.Dehumanize (war)

Havukruunu - Uinuos Syömein Sota (pagan)

Paragon Zero - Omass (black/death/gothic)

Szivilizs - Ursus Sanguine (raw)

Psychonaut 4 - Beautyfall (dsbm)

Folterkammer - Die Lederpredigt (szimfonikus bm női énekkel)

Lamp of Murmuur - Heir of Ecliptical Romanticism (sima black melodikus és ambient hatásokkal)

Esoctrilihum - Eternity of Shaog (black/death)

Kanonenfieber - Menschenmühle (black/death)

Haenesy - Garabontzia (magyar atmospheric bm)

Dödsrit - Mortal Coil (black/crust)

Darkened Nocturn Slaughtercult - Mardom (női vokállal)

Perihelion - Agg (magyar post-black)



Nagyrészt a 2020-as kedvenceimet írtam le, de van közte pár 2019-ből és 2021-ből is.

2021. jún. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!