Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik nyelv tetszik a legjobb...

Psylocyber kérdése:

Melyik nyelv tetszik a legjobban, ha rap zenéről van szó, és miért?

Figyelt kérdés
Az előadó és szövegíró tehetségétől és a zenei alaptól függetlenül, már ha ezt így lehetséges elkülöníteni.

2021. jún. 2. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angol, mivel azt értem. Mivel a hip hop kifejezetten egy szövegcentrikus műfaj, ezért kicsit furcsa lenne számomra olyan nyelven hallgatni amit nem értek meg. A számok nagyon nagy többségénél amit hallgatok, azért elég jelentős hogy mit is mond az előadó. Persze utána lehet nézni a szövegek jelentésének más nyelven, de ha valaki nem ugyanazt a 20-30 számot hallgatja csak, akkor a világ összes ideje sem lenne erre elég.


Meg aztán mégiscsak Amerika a műfaj bölcsője, ott a legnagyobb, legnépszerűbb a rap. Tehát elég széles a paletta, nagyon sok stílus, alműfaj megtalálható ott, ami más országokra/nyelvekre kevésbé jellemző.

2021. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 jó válasz! egyedül azzal nem értek egyet, hogy feltétlenül érteni kell a szöveget. Én éppen azért szeretem a rappet, mert érdekesen hangzik számomra szinte minden nyelv és én inkább a "hangokkal való játékot" keresem benne, mint a balladákat :) a hangzása pedig eléggé függ a szóban forgó nyelvtől, szóval nálam picit mások oldalról van megközelítve.
2021. jún. 2. 21:13
 3/9 A kérdező kommentje:
szóval még annyit, h rengeteg olyan rappet hallgatok, aminek iszonyat értelmetlen a szövege van, de imádom, mert jól hangzik!
2021. jún. 2. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Angol és spanyol (latino). Többek között ezért is imádom a Cypress Hillt, mert ők sokszor mindkét nyelven nyomják.
2021. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az angol egyértelműen. A spanyol sem rossz, de az angolnál/amerikai angolnál nem jobb. A magyarról nem tudok mit mondani mert azt értem és nem tudom úgy hallgatni, hogy olyannak aki nem érti milyen lehet hallani. De szerintem jók a magyar rímek is. Ellenben az előadókkal.
2021. jún. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Francia. Nem tudok franciául. Szart sem értek belőle. Bár ebben az esetben inkább a régebbi zenékre gondolok. Egészen pontosan a Taxi c. filmhez készült zenékre.
2021. jún. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és "keep 'em coming"! eddig angol-spanyol-francia, tegyük hozzá a magyart is, mert mégiscsak a magánhangzók harmóniája és a magánhangzók és mássalhangzók relatíve egyenlő elosztása az egy jó tulajdonság szerintem.
2021. jún. 4. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyar
2021. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!