Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mekkora népszerűsé...

Szerintetek mekkora népszerűségre tehet szert egy újonnan induló magyar metál zenekar?

Figyelt kérdés
Az kérdés (jelenleg) elméleti szinten fut. A műfaj egész pontosan indusztriális metál lenne, hasonló, mint amilyet a Rammstein is csinál. A dalszövegek magyar nyelvűek lennének, nagyrészt depressziós hangulattal. Mit gondoltok, felfuthat egy ilyesmi zenekar magapság?:)

2021. jún. 7. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A metál zene eleve réteg zene, és jól kell csinálni ahhoz, hogy nagyobb tömeget megfogjon. Szerintem párezres rajongókör simán kialakulhat ha jó amit csináltok. Én támogatnám az ötletet.
2021. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
most h elektronikusra váltott a post hardcore népszerűsége, így ha ügyesen keveritek az ipari zajokat a zenébe, akkor meg is lesz az eredménye. törekedjetek sajátos hangulatra/image-re
2021. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha eleve népszerűségre hajtotok, akkor elég nagy bukás lesz belőle, amikor megtapasztaljátok a magyar viszonyokat. Több millió forintot bele kell ölnötök, és még ekkor is lehet hogy semmi eredménye nem lesz a dolognak. Rendkívül pénz és időigényes ez az egész, emiatt pedig folyamatosan fognak hullani ki a tagok, és új tagokat keresni megint egy csomó idő. Szóval ez csak elhivatottsággal működik, a zene szeretetéért, ha a népszerűség a cél bukásra van ítélve az első perctől fogva.
2021. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Jó lenne befutni, igen, arra megyünk, hogy ismertek legyünk, de ettől vagyunk ennyire lelkesek. Ketten vagyunk, úgyhogy nem hinném, hogy sok tag kihullana. Eddig 50 ezer forintot öltünk bele, a tervezett első lemez 14 dalából pedig 10 már kész is van. A zene kiadása 20 ezer körül van, szóval max a későbbi részhez kéne több pénz. Szerintem csak az van bukásra ítélve, aki meg sem próbálja.;)
2021. jún. 14. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem pedig aki ilyen hülyeséget le mer írni hogy 20k kiadni egy lemezt, az semennyire sincs tisztában ennek az egésznek a folyamatával. Stúdiót bérelni rohadt drága, home studiót berendezni pedig még drágább, ezért írtam a milliós tételt. Persze felvehetitek a zenéteket a telefonnal is, de akkor az aztán nagyon minőségi lesz... :D Plusz manapság a koncertekkel lehet egyre feljebb jutni, 2 taggal koncertezni pedig nemigen fogtok. (Vannak kivételek, de ehhez speciális esetek szükségesek.) Ez így leírva inkább gyerekes ábrándozásnak tűnik, de majd rájöttök, hogy igazam van, amint eljuttok a zenétek kiadásáig. Sok sok 20 ezresre lesz szükség... :D
2021. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 A DistroKid-en 19.99$ a befizetendő összeg egy évre, ami alatt bármennyi lemezt feltölthetünk. Még csak nem is 20, 6 ezer ft körül van. Apukám is zenész, úgyhogy a home studió már kész van egy ideje, ezt használjuk. Természetesen nem telefonnal vesszük fel, hanem nagy teljesítményű számítógépekkel. Backing track-el megoldható a két személyes koncertezés is. Egyéb kérdés?:D
2021. jún. 14. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Distrokiden ki a tököm fogja hallgatni? :D Rendes kiadót kell keresni akik kiadják fizikailag is (mondok egyet: metal.hu), aztán feltolni minden normális helyre ahol az emberek zenét hallgatnak (spotify, youtube music, deezer, stb). Ha tényleg igazi stúdiója van apádnak akkor talán 1 gonddal kevesebb, de azért nem vagyok én olyan biztos annak a stúdiónak a minőségében... :D Backing trackel koncertezni pedig elég gáz lenne teszem azt dobos nélkül, vagy ha a másik gitár menne úgy, vagy valami... Nem is lenne igazán élő. Aztán azt se felejtsük el, hogy koncerteket nem vágnak csak úgy hozzátok, hanem azért is fizetni kell. Helyet nem írok üzletrontás miatt, de ismerek egy pesti klubot, ami extrém kicsi, alig fér el 100 ember, de 300 ezer ha ki akarod bérelni egy estére. Ha a vendégek eleget fogyasztanak aznap este akkor visszakapjátok a 300-at, de ha nem jönnek el elegen, vagy pár sörrel kevesebbet isznak a kelleténél, benyelik a 300k-t. És ez csak 1 koncert. Nagyobb külföldi banda elé befizetni magatokat még drágább.

Nem genyóskodok, csak otthon vagyok ebben a közegben, és tudom hogy megy ez. Nem leszel 2 hónap alatt ismert. Hosszú évekbe telik, és nagyon sok pénzbe. Nem túl nagy a magyar piac, ennyit bírt el.

2021. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Úristen... A DistroKid-en természetesen nem lehet meghallgatni, de az az oldal nem is erre való... Feltöltik youtube-ra, spotify-ra, mindenhova. Fizikális megjelenése nem lesz, de arra nincs is feltétlen szükség. Apa révén van pár ismerős emberke a zene világából, úgyhogy a bulikkal sem lesz gond.

Én sem akarok gyenyóskodni, csak hülyeségeket írsz.:D

2021. jún. 14. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi értelme előfizetni rá, ha te is feltöltheted? Semmi.

Nem fogjuk megérteni egymást, majd az idő eldönti melyikünknek lesz igaza. Jöhetnek majd az update-ek a kérdéshez. ;)

2021. jún. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!