Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A K-pop mitől lett ilyen...

A K-pop mitől lett ilyen népszerű ennyire rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Én 2016-ban kezdtem el K-pop-ot hallgatni, akkor is már elég sok rajongója volt pl itt Magyarországon, de a legtöbben még azt sem tudták mi az, mostanság pedig szinte mindenki ismeri a híresebb bandákat.

2021. jún. 16. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert a cégek jobban ráfeküdtek a nyugati marketingre. 2016-18 előtt ez nem volt még így.
2021. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért, mert az USA felkapta a BTS-t és a Blackpinket, és ugyebár az USA-nak még mindig van egy diktáló szerepel a szórakoztató iparban, ami ott elterjed, az máshol is el fog előbb-utóbb. Aki pedig fogékony erre a stílusra, az megismeri a többi gg-t és bg-t is, nem ragad le ennél a kettőnél.
2021. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Mindig van egy divat, amit az emberek követnek. Ez azért van, mert a nép olyan, mint a birkák:könnyen befolyásolható az ízlése.


Egyébként ez is egyszer véget fog érni. Olyan a divat, hogy ma ez a divat, holnap pedig más lesz.

2021. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A kpop ráment a nyugati ízlére, ezért is ment át sok együttes concept váltáson. Valakinek előnyére, vkinek hátrányára sztem. De egyébként én nem a kpop népszerűsödését látom, hanem a BTS és a Blackpink népszerűsödését. Sokan hiába tudják, h mi az a BTS vagy Blackpink a többiről fingjuk nincs. Tisztelet a kivételnek, de azért az új fanok jórészére igaz ez. Nem kell ehhez messzemenő kutatásokat végezni, elég csak a spotify hallgatottságot és a youtube nézettségeket megnézni. A BTS és a Blackpink nézettsége/hallgatottsága 1-2 év alatt 3-5szörösére nőtt, míg a többi együttesé átlagosan 10-20%-al emelkedett meg. Most az egy-két éve alakult bandákat nem nézem, mert azoknak nem volt korábbi nézettségük. Viszont ezek az adatok tök jól mutatják, hogy nem az egész kpop hű de nagy népszerűsödése történt, csupán 2 bandát felkapott a nyugati világ. Ami akár tetszik akár nem, nem fog sokáig tartani. Mert nyugaton a saját előadóikkal is ugyanezt csinálják. Persze tökre örülök a BTS és a Blackpink sikerének, viszont az egy kicsit bánt h mások nem tudnak mellettük érvényesülni. Mondjuk a nyugat meg ilyen szempontból zsákutca. Egy ideig jól megemeli a statisztikákat, de nem kitató, fanatikus rajongók. Mert holnap már jön más amiért rajongani lehet. 2008-óta vagyok kpop rajongó. Én nem azért lettem fan, mert 100szor hallottam a Dyanamite-ot a rádióban, zenecsatornákon, youtube-on, sporifyon és tudjam is még hol, hanem azért mert engem érdekelt és megtetszett. És azóta kitartóan, folyamatosan hallgatom is. Akik maguktól találtak rá, és megtetszett nekik ők valószínűleg meg is maradnak, ahogy mondjuk én is. De akiknek az orruk elé tették, hogy ezt kell hallgatni, azok 90%-a nem lesz kitartó fan, mert divatból hallgatja. Persze nyilván lesznek kivételek, az a 10% kb. Sokakat ismertem, akik 2012-ben lettek fanok a Gangnam Style miatt. 1-2év alatt el is koptak. Ugyanez lesz most is. Én szeretném, ha minél nagyobb lenne a kpop tábor, és tartós is lenne, de a tapasztalat nem ezt mutatja. Sajnálom, ha valakit kiábrándítottam, de ez van. Most még sokan rózsaszín bubiban nézik az egészet, de majd az is el fog tűnni.

A másik, hogy sok fan magábafordult tinédzser, akik vmiért különcök és ebben találják meg önmagukat. Nagyon nagyon sok ilyennek találkoztam az utóbbi 1-2 évben. Valóban a 90% ki fogja nőni, de már az is tök jó ha a 10% megmarad és kitartó rajongó lesz :)

2021. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Igénytelen, gagyi, irritáló, mint a mainstream zenék általában, könnyű volt eladni a divatmajmoknak.
2021. jún. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Már megint egy direkt gyűlölködő figura. Miért nem bírjátok megállni legalább egyszer, h ne ugassatok bele?
2021. jún. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

4-es ez igaz nem a kpop népszerűbb hanem csak a bts meg bp! sokan azt sem tudják hogy van monstax vagy seventeen esetleg astro (huhda ez ám az unpopuláris banda) meg apink lovelyz meg momoland juj momoland ez is eléggé titkos tan... :S


5-ős nek is van egy kis igaza! könnyű a divatmajmoknak eladni! direkt ezt is célozzák be valamint a lelki sérülteket is

2021. jún. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én inkább úgy érzem, hogy nem annyira a k-pop, hanem a BTS és BP népszerűsége nőtt, még hozzá elég nagyot. Ez is inkább a nyugat-orientáltság miatt lehet, de szerintem nem kellene ennyire és ilyen kétségbeesetten az USA-ba kapaszkodni. Hosszútávon kellene kicsit jobban gondolkodnia a BigHit-nek, hogy kialakítson egy lojális rajongótábort. (tudom, hogy most is vannak ilyen rajongók, de azért divat-fanok is akadnak szép számmal)

Egy utolsó elkanyarodó gondolat: nem tartom túlzottan jó ötletnek azt a nagy felvásárlási-dolgot, amit most csinál a cég. Értem, hogy egyfajta befektetés, piacbővítés meg ilyenek, de nagyon elindultunk a monopoly irányába, ami egy olyan ágazatnak, mint a k-pop, nagyon nem tenne jót. És ez egy olyan dolog, amiről hosszú esszét lehetne írni..


Előttem nagyon jól megfogalmazták ennek a dinamikáját, szóval nem ismételném meg, de nagyon egyetértek! Amerikában jönnek-mennek a trendek, az ottani siker nem a legállandóbb. Mindkét csapat sikerének, eredményeinek örülök, de közben nagyon bánt engem is, hogy a többi csapatnak most szinte esélye sincs érvényesülni a média, és az esetenként, eléggé rögeszmés fanok miatt. Pedig annyi, de annyi előadó van még, akik ugyanennyire, ha nem jobban, megérdemelnék a figyelmet és hírnevet..

A BigHit vagy Hybe szerintem felismerte, hogy a nyugati felkapottság nem vehető készpénznek, így most minden, de tényleg minden lehetőséget is megragad, hogy promotálja a fiúkat, így most konkrétan a csapból is a BTS folyik.. egyrészt átlátom a logikát a marketing körül (pl., hogy brand -et csinál a csapatból), de lassan már kezd átesni a ló túlsó oldalára.

Az ő sikerük annak is köszönhető, hogy most a piacon volt egy kisebb fiúcsapat hiány, így nagyon jó volt az időzítés.

Ezt nem utálkozásnak, veszekedés generálónak szántam, csupán leírtam erről a véleményem.

2021. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
#8, milyen felvásárlásról bezsélsz? Erről nem hallottam, érdekelne, akár az is jó ha privát üziben leírod ha itt nem akarod. Köszi!
2021. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezekre gondoltam elsősorban, de még különböző cégeknél is vannak részesedéseik. Természetesen ezeknek előnye is van, de én most inkább kockázatot látok benne. Valamint az első cikkre reflektálva, reformokat is szeretnének szerint a k-pop terén, és nekem ez a "mossuk össze magunkat nyugattal" váltás sem igazán tetszik. De ez az én véleményem, és elfogadom, ha másokéval nem egyezik.

2021. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!