Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez csak szerintem ultra kínos?

Ez csak szerintem ultra kínos?

Figyelt kérdés

[link]


A hang, az ének. Minden egybe véve. :D



2021. júl. 23. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A felvétel hangminőség tényleg gagyi, ahhoz képest hogy egy tévés stáb vette fel, de maga a produkció nem gáz szerintem.
2021. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Én nem bírtam végighallgatni. Az egész nem áll össze. A dob az olyan semmilyen, jelentéktelen, a zongora és a gitár mintha két különböző számot játszana, ez a torzítás egyáltalán nem illik bele. Túl sok a szöveg, a csajnak gyakorlatilag elfogy a levegője. A basszus szerencsére kívül esett a mikrofon hangtartományán. (Na jó ez túlzás, de nem sok mindent tudnék elmondani róla.)


De ne legyünk igazságtalanok, valószínűleg egy kezdő amatőr zenekarról van szó, és annak nem rossz. Elmegy. Valahol el kell kezdeni.

2021. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kontroll mix is olyan arányos, mint a kifele, akkor nincs min csodálkozni. Lehet, hogy valamelyik gitáros tekerte meg a saját hangerejét, amire a hangosító kb nullára húzta a sávját, de a kontroll mix akkor is borul, és ha nem mutogat azonnal fölfelé, aki nem hallja magát, akkor úgy is marad.
2021. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt az az állami/köz pénz, amiért megcsinálták az előadást. Látszik, hogy nem volt gazdája az egész produktumnak. Beleköthetnék, hogy színpadra nem viszünk fel ilyen jól takaró kottaállványt, de mindegy, ez a legkevesebb, ami azért mutatja, hogy nem volt valami nagy felkészülés a bulira.
2021. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pocsék a hangosítás közpénzből. Enyém sem volt jobb amikor a mikrofonálványt is ruhafogasból kellett összekaparni mert sehol sem találtunk az intézményben, a gitárom pedig úgy volt primitíven kihangosítva ahogy otthon. Egyébként annak jó amire szánták, nem gáz.
2021. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem annyira gáz, meg élőben azért sztem jobb volt
2021. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez egy eléggé rosszindulatú kérdés!

Ha valaki lejárató kritizálásból felteszi másnak a videóját, akkor úgy lenne kicsit tisztességesebb, ha emellett megmutatná a saját videóját vagy hanganyagát is, hogy bezzeg ő …

Amúgy egyáltalán, mi ennek a kérdésnek a célja, üzenete? Eszerint csak a profik zenéljenek, az amatőr zenészek vagy zenekarok viszont ne zenéljenek, ne lépjenek fel? A kezdők meg főleg ne … ? Nem így van. A zene Mindenkié! Zenéljen minél több ember! És nyugodtan mutassátok meg, mit zenéltek! Az intelligens közönség pedig majd szívesen meghallgatja, vagy arrébb megy, de nem fújol lenézően

főleg nem járat le a „médiában”.


Egy valódi zenész azért tud örömmel meghallgatni még egy teljesen kezdőt is, mert közös bennük a zene és a hangszerek szeretete. Egy tapasztalt zenész jól átlátja a fejlődési út egyes állomásait a kezdőtől a profi szintig. Tudja, egyes szintekhez milyen sok kitartás és gyakorlás kellett, ezért a szinteket elsősorban elismerően és bátorítóan értékeli, nem pedig leértékeli, főleg nem gyalázza így. Egy vérbeli zenész nemcsak profikkal játszik szívesen, hanem kezdőkkel és haladókkal is, mert nála a zenélés örömén van a hangsúly.


A #2-es is ilyesmikről ír, csak erősen meghasonulva. Először piszkosul lehúzza, megkritizálja a zenekart, fitogtatva a saját hozzáértését minden hangszeres területen.

Aztán bizonyára visszaemlékszik, hogy ő maga (én is, mások is) hogyan kezdett, majd miként lépdelt felfelé a zenélésben. Ezáltal előkerül egy sokkal emberibb és zenészebb nézet, amely már elfogadó a különböző zenei szintekkel, vélhetően a különböző stílusokkal is.

2021. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De abban is van valamit amit én írtam h élőben jobb lehetett. Nem 1 olyan koncerten voltam, ahol amatőr zenészek léptek fel, és kicsit spiccesen élőben hallgatva rohadtul átjött a dolog, meg ha jó csaj volt az énekes, akkor még inkább jó volt a buli. aztán ha vissza néztem erről a felvételt, akkor az volt h fú ez de szr, de élőben meg rohadtul átjött a dolog.
2021. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 #8

Így van, jók a hozzászólásaid.


Egy élőzenekar hangulatához valóban hozzátartoznak olyan dolgok is, mint pl. nagyobb hangerő, mellkasban érzett basszus, zenészek közelsége, hangszerek látványa, társaság és közönség, szimpátia a fellépőkkel, meg hogy a zene ott születik előttünk. Ezért van az is, hogy pl. egy monitoron visszanézett videóval szemben az élőzenénél kevésbé zavarja a nézőket egy esetleges baki, mert az ottani hangulat hamar tovasodorja a figyelmüket. A nézők közötti zenészek meg még inkább drukkerek, egy bakinál ők csak együttérzően(!) röhögnek egyet, vagy hörpintenek egyet a sörükből, majd élvezik tovább a zenésztársaik műsorát. Mert ilyenek a laza, jó fej zenészek.

Persze még a zenészhallgatóság között is akadhat sajnos mindent megkritizáló savanyú pofa, melynek hátterében olyan dolgok húzódhatnak, mint konkurencia, irigység, vagy fikázás menőzésből, stb.

2021. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!