Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szól egyik húr halkabban...

Miért szól egyik húr halkabban mint a másik?

Figyelt kérdés

Adott egy cort elektro klasszikus gitár. (Egyébként egy másik cort elektroakusztikus gitáromnál is ez volt a probléma, viszont azt orvosolni tudtam.)

A probléma hogy a 3 basszus húr nem szól olyan hangosan mint az felső vékony húrok. Most hogy a pirzzo alá raktam egy kis papírt azt sikerült elérjem hogy a D húr nem szól szinte egyáltalán viszont az E A húr picit hangosabb lett illetve a G húr halkabb lett. Tehát most még borzasztóbb.


Ha zenei alapra játszom akkor nagyon zavaró hogy a bass húrok szinte egyáltalán nem is hallatszanak. A vékonyak viszont fülsüketítők!


Erre valami ötlet?? Hogyan tudom megcsinálni hogy egyformán szóljanak?

Előre is köszönöm.



2021. aug. 1. 20:17
 1/4 A kérdező kommentje:

* A mostani kísérletem előtt is volt egy kísérletem, akkor a basszus húrokhoz raktam a papírt a piezo alá. Akkor sem szóltak.


Viszont ha pici csavarhúzóval kopogtatom a piezo-t akkor ugyan úgy szedi a hangot tehát nem hiszem hogy azzal van a baj.

2021. aug. 1. 20:20
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Lehet kapni külön basszus és külön diszkant szettet. Vegyél medium/normal vagy akár low tension diszkantot és mellé hard/high, vagy akár extra hard/high tension basszus szettet.
2021. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Plusz ahol lehet, a basszust szólaltasd meg ráhúzott pengetéssel.
2021. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Oldfire ***** válasza:
Lehet, hogy egy picit magasabban vannak a hallkabb húrok. Vagy nem egyforma gyártótól vannak. Vagy nem egyforma időssek.Álltalában, vagy lehetősség szerint érdemes mindent cserélni egy idő után.
2021. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!