Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt vegyek a gitáromra...

Milyen húrt vegyek a gitáromra? (elektromos elsősorban rockerek de bárki más válaszát is várom)

Figyelt kérdés

a gitáromon ki kéne cserélni a húrokat de egyébként nem tudom hogy milyet kéne venni 9-est, 10 est, nikkelt, krómot, vagy acélt, egyszerűen tanácstalan vagyok az viszont biztos hogy Daddario húrkészlet lesz ergyébként elektromos a gitár, passzív hangszedők és ha az még segít hogy punkrock, metal, és rock stílusban játszok torzítóval és overdrive-al gyakorlásnáll használlom csak a tiszta csatornát nemtudom hogy ez változtat e a dolgokon de leírtam

jah és szoktam drop D vagy C-ben is lenni sokszor uh gyakran hangolok

válaszokat előlre is köszi


2010. aug. 28. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
acélt vegyél és 10est(szerintem)
2010. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Daweee000 ***** válasza:
Ha ez egyáltalán felmerül mint kérdés, akkor maradj egyelőre a 10-esnél, majd idővel kipróbálhatod a 9-est, a 11-est, és társait. Egyébként márkát tekintve én az Ernie Ball-t javaslom, króm húrról még nem hallottam, nikkelről sem, max nikkelezett acélról. Csináld azt, hogy bemész a hangszerboltba, és kérsz egy 10-es Ernie Ball (vagy tőlem akár D'Addario) húrt, amit a kezedbe nyom, az tuti jó lesz :D
2010. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ernie Ball! Messze a legjobb márka, jól bírja a hangolást és jó kis érces hangzása is van, amugy meg ahogy az írásodból levettem úgy középhaladó gitáros vagy, szóval 10-es készletet ajánlanék.
2010. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lehangolsz C -re is akkor ode már kell a 11-es is.
2010. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát szoktam C-be is hangolni de most legutóbb is c-be voltam amúgy elmagyaráznátok hogy miért kell akár 11-es is amikor cig is hangolok?:D:D(lehet hogy az írásomból középhaladó szintnek néznek meg gyakorlatban esetleg lehetek ott(mondjuk nekem nincs tanárom aki megmondja az ilyet) de ezek nekem zöldek:D:D(gondolom senki nem vérprofin kezdte:P)
2010. aug. 31. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!