Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetne beszerezni...

Hogyan lehetne beszerezni nehezebben elérhető basszus kottákat? (Pl magyar zenék, kevésbé ismert bandák stb..)

Figyelt kérdés

Legális mód is érdekel. Vannak esetleg könyvek ezekhez?


Nagyon kezdő vagyok, eddig modern pop-ot, meg Rage Against the Machine-t játszottam, szóval nem volt gond Tab-ek/kották keresésében (még bőség is van belőlük) De próbálgattam például magyar bandáktól is kottákat keresni, ott már kevesebb sikerem van. Itt-ott elszórva találok dolgokat, de kb ennyi.


Nem mindig hallom meg jól a basszust (nem is jó minőségű a fülesem), főleg nem egy Metál számban. Szóval egy kicsit körülményes a gitár akkordok alapján kibogarászni hogy mikor mit játsszak.


Tényleg ez az egyetlen opció, vagy van valami titkos hely amit még nem találtam meg?



2021. aug. 3. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Vannak oldalak, ahová lelkes amatőrök feltöltögetnek Bass tabokat, de legjobban jársz, ha sajátmagad szeded le a meneteket. Sokat fogsz tanulni belőle. Én azt csinálom, ha egy húzósabb nótát kell megtanulni, hogy a zenét beteszem egy szerkesztőbe(DAW) és számomra értelmezhető részletekben feljátszom alá a basszus sávot,ahogy hallom. Ha ez később módosul, akkor javítom.
2021. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!