Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a L.A.G....

Mi a véleményetek a L.A.G. gitárokról?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon találkoztam velük. Francia márka. Érdekelne, van-e valakinek tapasztalata velük.

2021. aug. 8. 20:03
 1/8 Mojjo ***** válasza:
Konkrét kinézett típus van? Illetve fémhúros akusztikus vagy klasszikus gitár érdekelne inkább?
2021. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Inkább a nylon húros. De az akusztikus gitárok is jó viszonyítási alapok lehetnének. Nincs konkrét kinézett darab, de nem a 300ezren felüli gitárokra gondoltam elsősorban.

Úgy láttam, az Occitania széria a belépő szint. Grafit nyergekkel. Mennyit számít hogy grafit és nem mondjuk nubone, melamin vagy valami kompozit anyag? Azt tudom, hogy a csont a legjobb.

2021. aug. 8. 21:09
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Itt is attól függ. Ha klasszikus gitáros hangzást keresel, akkor nem ez lenne a választásom. Ha egy kevésbé hagyományos, modernebb hangzást, akkor igen.

A grafit nyereg szép és jó dolog - nem is mondanám rosszabbnak a csontnál, csak más. Még a hagyományos, mesterszintű klasszikus gitárok világában is megjelenik, pl az olyan öt- és tízmillió forint közötti kategóriában Paulino Bernabe gitárokon is legtöbbször az van.

Illetve a nyergeket könnyedén lehet cserélni, filléres dolog. Ha valaki csontot akar, gond nélkül megehet oldani, bármi is van a gitáron gyárilag. Plusz a nyereg csak egy dolog, ami a hangot befolyásolja. Lehet egy gitárnak gagyi nubone nyerge és lehet ezzel együtt mégis jobb hangja, mint egy csont nyergűnek.


Visszatérve a kérdésre. Ha klasszikus gitáron akarsz klasszikus gitározni, akkor a 150 - 300 ezres kínálatból Mo-on elérhető pár spanyol manufaktúra gitárja:


- Camps: [link]

és

[link]


- Francisco Bros:

[link]


- Paco Castillo:

[link]


Ezek valódi spanyol gitárok, amiket odafigyeléssel készítenek, nem olyan lelketlen egyen-tömegtermékek, mint pl egy Alhambra, vagy Raimundo szintén Spanyolországból az árkategóriában.


Ha flamencozni szeretnél, akkor kifejezetten flamenco gitárt vegyél. Ha pedig csak simán elgitározgatni, olyasmit, ami épp jön, akkor ízléstől függ. Akkor megfontolandó lehet a LAG, meg lehet nézni az Ortega vagy Cordoba kínálatát, sőt, crossover gitárokat is akár Cordobának is van, a Fusion sorozat, vagy Almansák, kicsit drágábban akár a Furch nylonhúrosai, amik szerintem a crossover gitártípus koronázatlan királyai.

2021. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A többivel nagyjából tisztában vagyok, Bros, Camps, Alhambra (5p,6p, 7p, C1 stb..) Ramirez, Raimundo már volt azért a kezemben. De valahogy a grafit nyereg és a LAG eddig kiesett a periférián kívülre.

2021. aug. 9. 08:12
 5/8 Mojjo ***** válasza:
A grafit nyereg tényleg egy jó dolog. Nem kizárt, hogy jobb, mint a csont. Egy grafit nyerget elő lehet úgy állítani, hogy tökéletesen egyenletes legyen a sűrűsége, anyageloszlása, ezért teljesen egyenletesen vezesse a rezgéseket. A csont soha nem lesz ilyen. Az, hogy ez mennyire hallható különbséget eredményez, már más kérdés. Mindenesetre a csont az leginkább a hagyományokhoz való ragaszkodás miatt fő alapanyag. A klasszikus gitárosok borzasztóan ragaszkodnak a hagyományokhoz.
2021. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer :)
2021. aug. 9. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért de tegyük fel hogy van egy valamilyen műanyag nyereg a valamilyen gitáromon és kicserélem graftech-re vagy csontra és érezhető a különbség? Tehát érdemes meglépni ezt a cserét?
2021. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:

@7: Attól függ, milyen gitár. Egy full rétegelt fából épített gitárnak nagyjából mindegy lesz. Ha tömör fedlapos, akkor lehet értelme - de erősen függ attól, hogy az a fedlap az hogyan is van kialakítva, mennyire tud szabadon rezegni. Ez függ a merevítések anyagától, kialakításától, a fedlap vastagságától, de még a lakkozás anyagától és vastagságától is eléggé. Pl egy vastag poliuretán vagy poliészter lakkozás simán megöli a fa rezgéseit és rakhatsz bármilyen csontot bárhova, mivel nem az a limitáló tényező, nem fog sokat jelenteni. Ha a fedlapot és/vagy a merevítéseket is vastagra hagyták, akkor pedig pláne.


A csont/grafit csak egy tényező a nagyon sokból. A legfontosabb tényező mindig a fedlap. Utána jön minden más.

Egyébként személyes véleményem szerint a legjobban úgy lehet egy legalább közepes minőségű gitár hangját feldobni, ha jó húrkészletet veszünk rá. Én pl kicseréltem a Cort Earth 70-em hátsó nyergét csontra, de nem sok semmit adott hozzá a hanghoz. Viszont minden egyes húrkészlettel igencsak nagyon más a hangja. És ez hatványozottan igaz a jobb gitárjaimnál.

2021. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!