Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos billentyűs hangszer...

Elektromos billentyűs hangszereknél a MIDI funkció az mit takar?

Figyelt kérdés
2021. szept. 11. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet midi jellel vezérelni es/vagy tud midi jelet küldeni/továbbítani.

Milyen hangszerről van szó konkrétan? Eléggé lesarkítottam a választ, ha tudsz mondani konkrét példát, én is tudok konkrétabban válaszolni :)

2021. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs konkrét hangszer, most tervezek újrakezdeni zenélni több év kihagyás után (eddig nem billentyűs volt). Keresek éppen hangszert és azért kérdezem, hogy tisztába kerüljek a funkciókkal ennél a hangszertípusnál :) Egyébkent így kezdőlént egy Yamaha NP12-t néztem ki, amint nincs ez a funkció, de kezdőknek nagyon ajánlják. :)
2021. szept. 11. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Aham. Azt hiszem így az lesz a biztos, ha röviden összefoglalom a tudásom.


Az egyik lehetőség, hogy a szintetizátor képes lejátszani midi fájlokban megírt zenéket. Valahogy úgy képzeld el ezeket a fájlokat, mint egy-egy kottát, bár ezek inkább primitív zenék. Ha nem vagy mai gyerek, talán rémlenek a midi csengőhangok... :) szóval ezeket a primitív zenéket képes a szinti a saját hangjaival lejátszani.


A másik lehetőség az, hogy a szintetizátoron van midi kimenet/bemenet. Ez ugyanúgy lehet 'lakodalmas szintiken', viszont picit más jelentősége van analog szintiken, nem tudom mennyire értesz hozzájuk, de a lényeg, hogy lehetőséget ad pld. arra, hogy számítógép segítségével vezéreld az összes paramétert, automatizálással akár mindent egyszerre, és úgy manipuláld a hangot, ahogy máskülönben fizikai képtelenség lenne. Szóval a számítógéppel, a midi inputon keresztül megtekerhetsz egyszerre akár 10 potmétert azon a szintin. Ja, és ezen felül dallamot is ugyanúgy lehet rá küldeni.


A midi kimenet(midi out) röviden szólva ugyanez, csak fordítva. A szinti küld ki jeleket, és azzal vezérelhetsz egy másik szintit, vagy ami manapság népszerűbb, egy számítógépen működő virtuális hangszert.


(ez még ennél is bonyolultabb amúgy, igyekeztem csak a lényeget írni, egyszerűen és érthetően, de ha ez mégse sikerült, kérdezz nyugodtan 🤣)

2021. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a Yamaha NP12-n is van midi ki/be, csak már USB-s :)

Ezt is rá tudod kötni számítógépre, ha jól nézem tudsz rá dallamot küldeni, és tudsz róla midi dallamot feljátszani

2021. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :) A lényegét megértettem, kezdőként úgy érzem erre a funkcióra nincs szükségem még :D de jó tudni, hogy végül is rendelkezésemre áll ez is! :D
2021. szept. 11. 20:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!