Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményed a Deep Purple...

Mi a véleményed a Deep Purple együttesről?

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 15:31
A kérdező szavazást indított:
Szeretem őket
Nem szeretem, de ismerem
A nevüket ismerem, a zenéjüket nem
Nem ismerem
23 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Kik azok?
2021. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Abszolút kedvenc, és gitárosként Ritchie Blackmore a példaképem.

#1 Írd be youtube-ra, és hallgasd meg néhány számukat! Nem fogod megbánni.

2021. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Forradalmi banda volt.

Fénykorában messze az egyik legelőremutatóbb és legtechnikásabb banda, de hozzátéve hogy szerintem dalszövegírásban hadi lábon álltak de nagyon jó dalokat írtak és ezzel némiképpen tudták ezt kompenzálni.


Azért mondom mindezt múlt időben mert Blackmore volt a banda központi alakja, ha ő nem hozza be a neoklasszikus elemeket szerintem soha nem jutnak ilyen messzire. Nem azt mondom hogy Steve Morse rosszabb gitáros sőt... Csak éppen teljesen mást képez a könnyűzenében és nem tudja helyettesíteni.


Személy szerint nem vagyok egy nagy rajongójuk de szívesen hallgatom őket, bármelyik korszakból szinte. Bár vannak nagyon elcsépelt számaik, de akad rengeteg kiváló is, de éppen ezért valahogy sosem vált a kedvencemmé. Koncertjükre viszont bármikor vevő vagyok, tökéletesen lehoznak mindent máig.

Led Zeppelinnél jobban szeretem őket, de abban a korban egyértelműen a King Crimson és a Black Sabbath a favorit.

2021. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, Deep Purple nélkül ma nem (ugyanolyan) lenne a thrash metal, speed metal, szimfonikus metal, neoklasszikus metal.
2021. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!