Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki nem tud kottát olvasni az...

Aki nem tud kottát olvasni az soha nem lesz igazi zenész?

Figyelt kérdés
1 éve gitározom (magamtól tanulok, mert nincs pénzem tanárra) és nem igazán tudok kottát olvasni úgy hogy tudok mondjuk belőle énekelni, hanem kibogarászom belőle a hangokat valahogy hosszú időn keresztül és a gitáron el tudok ilyen nagyon egyszerű dallamokat pötyögni, de egyből énekelni nem, és így nem tudom hogy jó-e a ritmus meg ilyenek. Ha valaki nem tud kottát olvasni abból soha nem lesz jó zenész? Eddig főleg hallás után tanultam.
2010. aug. 31. 15:08
 1/7 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz "igazi zenész" alatt.

Nyilván kottaolvasás nélkül nem leszel operaénekes, vagy zenetanár, de hogy pl. egy zenekar tagjaként jól érezd magad, az nincs kizárva. Tessék sokat gyakorolni!

2010. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy például Eric Clapton vagy nagy gitárosok, illetve olyanok akik profin játszanak szinte a hangszerükön biztos nincs gondjuk a kottával se... Plusz ha belegondol az ember hogy elém raknak egy kottát és nem tudok vele nagyon mit kezdeni... háááát... elég gáz. Főleg mert hogy ezt is érteni kéne ahhoz hogy olyan legyek aki ismeri a hangszerét és nem csak bemagol egy számot hanem tudja mit játszik. Nem tudom jobban elmagyarázni :/. Szerintem későn kezdtem (16 vagyok).
2010. aug. 31. 15:57
 3/7 anonim válasza:
100%
Én lassan 6. éve, hogy gitározom, és nekem is lassan sikerült megtanulni, de ha ráérzel, akkor már könnyedén fog menni. Kezd gitár tabulatúrákkal, azokat könnyű olvasni még a kezdőknek is. Esetleg ha van valaki a társaságodban, aki még zenélni tanul, tőle is sokat tanulhatsz. Mindenesetre lehetsz jó zenész! Kurt Cobain is magától tanult tudtommal és a mai napig mindenki ismeri a nevét.Szóval ne hagyd abba a gyakorlást, 1-2 év és simán menni fog a dolog!
2010. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Pl. Ő nem tud kottát olvasni és írni, mégis több progresszív együttesnek a tagja és talán ez egyik (ha nem a) legismertebb prog. metál előadó. Több hangszeren játszik, énekel, szöveget ír és több órás albumok zeneanyagát rakja össze lényegében egyedül.


Tehát nem kizáró ok az ilyen, viszont jelentősen megkönnyíti a dolgod, ha tudsz kottát olvasni/írni. És azt is vegyük figyelembe, hogy azért a fenti teljesítményhez gyakorláson túl egy hatalmas adag veleszületett tehetség is kell.

2010. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak hangonként tudom a kottát olvasni, aztán mégis zenész lettem :) Nem attól függ.
2010. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem stúdió zenésznek készülsz, akkor nem feltétlenül szükséges.
2010. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Beatles egyik tagja sem tudott.

Michael Jackson sem. Pedig ők elég nagyok.

2016. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!