Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki goth az is metálosnak számít?

Aki goth az is metálosnak számít?

Figyelt kérdés

Vagy a goth és metálos két külön szubkultúra?

Viszont vannak gótikus metált játszó bandák is ilyenek pl:


https://www.youtube.com/watch?v=gGTAmmTiD_Y


vagy


https://www.youtube.com/watch?v=6dW6aNAZGTM



2021. szept. 18. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az gothnak számít.
2021. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Van közös halmaz, de nem feltétlen jár együtt a kettő. Bár szerintem igaz, hogy aki goth, az nagy eséllyel szereti a metált, de előfordulhat olyan aki nem.
2021. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
én szememben a goth az két dolgot jelent. Egyik a zene a másik az öltözködés. Bizton van olyen ember aki a goth stílusban öltözködik de nem halgat goth metált, de ez szerintem ritka. Szóval, ha én látok egy goth stílusban öltözködő embert, akkor azt feltételezem, hogy metalt/rockot halgat, ugyan úgy, ahogy egy hosszúhajú, tetovált, zenekaros pólót viselő emberről is azt feltételezném, hogy metált hallgat.
2021. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét zenekart imádom. Cradle koncerten már voltam is, de nem vagyok goth. Metalos vagyok.

Barátnőm goth és ő is imádja ezeket a zenekarokat.

2021. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A goth egy külön dolog, de van átfedés. Hallgass bele igazi goth zenékbe, eléggé másak, mint a gothic metal.
2021. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A goth és a metál két külön szubkultúra.

A gothok többnyire gothic rockot-post-punkot, dark wavet, cold wavet vagy deathrockot hallgatnak míg a metál szubkultúrában is rengeteg zenei almúfaj van. Pl death, power classic heavy, symphonic progresszív stb...

Persze van egy minimális átfedés. Sok goth ismerősöm hallgat pl black vagy egyéb extrém metált.

De lényegében ez két külön szubkultúra ami mára azért eléggé összemosódott de a határok még mindig megvannak. Amit gothic metalnak csúfolnak azok többségének köze sincs a goth zenéhez max csak enyhébb hangulati elemekkel kötődik ahhoz. Pl sokan a tipikus női énekeses szimfónikus metál bandákat is a gothic zsánerbe sorolják pedig köze sincsen a hozzá. Max a Tiamat, féle zenék kötődnek valamelyest a gothic érához.

2021. szept. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a két műfaj, a gyökereik is teljesen mások, zeneileg homlokegyenest más hangzásvilág. Attól még, hogy a szimfonikus metál zenekarok női énekesei is szeretnek fűzőbe és csipkés cuccokba bújni, a zenéjük még nem lesz goth.


“Igazi” goth zenék:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Viszont: attól még, hogy valaki goth, még kedvelheti a metált is, ahogyan a klasszikus zenét, a jazzt vagy bármilyen más műfajt is.

2021. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7.+1.

Pontosan, talán a legközelebb a goth metalhoz a korai Paradise Lost volt.

https://www.youtube.com/watch?v=6b1PIbEthNE

De igazából nem is feltétlen a zenei elemekből fakad itt sem hanem a hangulat, dalszövegkörnyezet.

2021. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a goth és a gótikus 2 külön fogalom. egy goth zene nem feltétlenül gótikus (korai post punk alapú goth rock zenék) és egy gótikus zene sem feltétlenül goth (gothic metal vagy műs gótikus hangulatvilágra épülű metal zenék, gótikus hangulatú filmzenék stb...)
2022. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!