Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitáron milyen időközön...

Basszusgitáron milyen időközönként érdemes húrt cserélni?

Figyelt kérdés
Idén márciusban vettem a hangszert, azóta is az eredeti húrokon játszom. Naponta kb fél órát gyakorolok rajta.

2021. szept. 22. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Havonta
2021. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Elixirt kell venni, akkor egy évig megvagy ezzel a használattal. Ráadásul nem tudsz mellényúlni vele, ha nem ismered a márkákat, húrtipusokat. Bővebb infó és jóindulatú segítség: [link]

Hazai márkakereskedő: [link]

2021. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Amikor van rá lehetőség és elég pénz. Nem olyan sűrűn mint például egy szólógitáron. Inkább tartsd tisztán. Akad aki kifőzi mosószerrel, csodaszerekkel mert állítólag ez jó.
2021. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon tompul a hangja, meg fellépés és felvétel előtt közvetlen. Csinálhatod azt is, hogy csinálsz felvételt jól dokumentált beállításokkal a vattaúj húrkészlet hangjáról, adott riffekkel, aztán pár hónap elteltével összehallgatod az aktuális felvételeddel az új húrost, és eldöntöd, hogy úgy egyébként akadályoz-e ez a változás téged bármiben is, ideértve azt is, hogy jól motivál-e a gyakorlásra, hogy kövér zongorahangok röffennek elő a szörnyetegből.
2021. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3nak(is): gyakorló basszusgitárosként írom, hogy semmiféle varázslat nem működik. Főleg ez a kifőzős dolog. Van ultrahangos mosóm is, próbáltam vele, de azon túl, hogy valóban zsírmentessé teszi-a megfelelő vegyianyagok használatával-meg nem újul tőle a húr. Sőt! Csak sprődebb lesz. Nem véletlen, hogy session zenészeink stúdiófelvételre(is) egy új készletet használnak. Utána kuka, vagy megy a tanítványoknak féláron. Nyilván ez amatőr felhasználónak értelmetlen pazarlás lenne, de ott is fel kell állítani egy 'minőség-élettartam' arányt.
2021. szept. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez ízlés kérdése. Stúdiózáskor általában érdemes új húrokat felrakni, meg olyan is biztos van aki minden koncert előtt cseréli (bár ez valszeg csak a nagyon sikeres zenészek esetében igaz), de otthoni gyakorlásnál te döntöd el, hogy mikor érdemes cserélni.

Két dolgot befolyásolnak a húrok, az egyik a hangzás, a másik a játszhatóság. Nyilván, ha koszosak a húrok, akkor ez hatással lehet a játszhatóságra - ezért kell kezet mosni gyakorlás előtt, és/vagy letisztítani a húrokat (én a fast fret terméket használom).

A hangzás az meg szubjektív. Van akinek az új húrok hangzása jön be, de olyan is van akinek akinek az öreg húrok jönnek be, és csak akkor cseréli le őket amikor muszáj.


Én szeretem 2-3 havonta cserélni, mivel ilyenkor az egész gitárt le tudom tisztítani és szeretem az új húrok csengését.

2021. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mertek a zöldek :)
2021. szept. 28. 08:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 havonta ajánlott cserélni. A kifőzögetés azigénytelen kommcsi éra agyszüleménye, de semmit nem érsz vele. Manapság már nem egetrengető egy szett húr ára.
2021. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!