Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen ellenállású hangszórót...

Milyen ellenállású hangszórót vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kiserősítőm, sok válogatás és olvasgatást követően egy 1x12 Celestion Creambackre gondoltam. Azonban nem tudom milyen ellenállásút válasszak, az erősítőm tud 4, 8, 16 Ohm-t is kezelni. Van e különbség hangzásban? Esetleg a 16 Ohm os jobban kíméli az erősítőt?

2021. szept. 26. 14:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Sok helyen különböző válaszokat találtam erre a kérdésre, örülnék ha valami hozzáértő is elmagyarázná mi az igazság.
2021. szept. 26. 14:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Az erősítőd névleges teljesítménye gondolom a 4 ohmra leadott, aztán 8-on fele, 16-on negyede. Ami csak akkor nem baj, ha a 8 ohmos hangszóró érzékenysége 6dB-lel, a 16-osé 12dB-lel nagyobb a 4 ohmos megfelelőjüknél. Túlterhelni nem fogod ezzel, ha nincs alulméretezve.
2021. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem derül ki mit jelent a "kiserősítő" fogalma. Ha ez egy kombó, akkor ne vegyél semilyet, jó az ami benne van. Ha fejlesztenél, add el, vegyél másikat. Ha ez egy fej egység, akkor azt jelentik a számok, hogy a legkisebb ellenállású hangfal(sor) 4 Ohm lehet, ami összeállhat két darab 8 Ohmos hangfalból(akár). Esetleg az is lehetséges, hogy ez egy olyan fejegység, aminek állítható az impedenciája, így a névleges teljesítményt képes leadni megfelelő beállítással 4-8-16 Ohmos hangfalakkal is. Engem érdekelne mi ez a csoda, legközelebb érdemes úgy kérdezni, hogy meg is lehessen válaszolni.
2021. szept. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
15w os sima erősítő. Nem kombó. Allítható impedenciával.
2021. szept. 27. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár közelebb kerültünk az igazsághoz, még mindíg nem derül ki, mi ez az erősítő, amihez hangfalat építenél. Kicsit előre szaladok és azt mondom, vegyél inkább egy kombót és az erősítőt meg tedd el a fiókba. Főleg, hogy nagy valószínűséggel a nevezett erősítő nem is gitárhoz készült, hanem valami egyéb alkalmazásra szánt cucc. Még az is elehet, hogy alami házi készítés a kis 15 wattos teljesítményével, amire végképp nem gondolnám, hogy érdemes lenne drága pénzért hangszórót venni és ládát építeni köré. szóval, vegyél egy kombót a hangszóróra szánt pénzből!
2021. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van egy kombóm is, most is annak a hangfalait használom (2*G12C25). Azt akarom majd eladni és az árából építetteni egy komolyabb ládát. Bírja simán. Gitárerősítő amúgy, erre való (Egnater Tweaker).
2021. szept. 28. 18:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy az is megfordult a fejembe ha nem tudom jó áron elpasszolni a kombót (2266c), Akkor üres ládát építettek és belerakatom az egyik greenbacket.
2021. szept. 28. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Örök dilemma. Építettem egy full csöves fejet, a kimenőt 8/16 ohmra tekertem. Na most én úgy tapasztaltam hogy a 2x12-es hangfalak szólnak jól 8 ohmon. Ezt én úgy oldottam meg hogy két azonos 16 ohmosat kötöttem párhuzamosan.
2021. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sima 1*12 t akarok most csak. Van különbség szerintetek hangzásban 8 és 16 ohmos között? Igazából ez a nagy kérdés.
2021. szept. 29. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Így már világos. Felesleges 16 ohmosat választanod, nyolc teljesen jó, sőt a 4 ohmos is ha tranzisztoros a végfokod.

Hangzásban annyi hogy a tranyóknak elég egy 2/4 , több bennük a dinamika, kevés a veszteség. A régi elektroncsövesek pedig a 15/16 ohmot szeretik mert teljes szekunder tekercset kapcsoljuk rá nem pedig megcsapolva valahol középen.

2021. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!