Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell keresni egy adott...

Hogy kell keresni egy adott dal zeneszerzőjét p. a Googleban?

Figyelt kérdés
Beirom a dal cimét és hogy a zeneszerzőt keresem, de csak a szövegirókat jelenitik meg mindenhol.Azt tudom, hogy van dalszöveg honlap, de konkrét dal zeneszerzőjére nem tudok keresni.Tudnátok segiteni?
2010. szept. 1. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:

komolyzenéről van szó? ugyanis könnyűzenénél a zeneszerző általában az együttes, vagy ha szóló akkor az előadó.


de ha konkrétan megadod mit keresel akkor talán tudok segíteni

2010. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm: Pl. Kovács Kati énekli a Festő és a fecskék cimű dalt. Ennek szeretném tudni a zeneszerzőjét és a szövegiróját. Ugyanigy Alla Pugacsova/Csongrádi Kata dalánál, a Millió rózsaszálnál.Igazságtalanak tartom, hogy a dalokat csak az énekes alapján ismerjük. Bármilyen jól is adják elő,azt előtte valakinek jól meg kellett irni.Pl a fecskés dalnak a szövege és a dallama is csodás, ezt emeli Kati előadása.
2010. szept. 1. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az egyik megvan.a millió rózsaszál magyar szövegének írója S. Nagy István, aki egyébként Csongrádi Kata férje.


Az infot itt találtam:

[link]


kommentek között ott lesz illetve itt is említik

[link]



Zeneszerző: Raimonds Pauls

[link]

eredeti szöveg:Andrej Voznyeszenszkij költő

[link]


a másik keményebb dió, azt még keresem.

2010. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tévedtem, mégse olyan kemény dió.


Zeneszerző: Schöck Ottó

Dalszövegíró: Sztevanovity Dusán


http://www.youtube.com/watch?v=kl3GF1veT5o

zorbadu kommentjei


[link]


[link]


[link]


ezeken a linkeken mind-mind megtalálható a zeneszerző/szövegíró neve

2010. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Igazán hasznos volt !Ezekre az oldalakra hogyan találsz rá? Már előtte is ismerted vagy csak most bukkantál rájuk?
2010. szept. 1. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem ismertem őket. a millió rózsaszálnál egy ideig csak a címmel kerestem, de 15 perc után feladtam, keresőszót váltottam. beítam azt hogy "millió rózsaszál szerző" (idézőjel nélkül) és elkezdtem olvasgatni a linkek allati sorokat. először a dalszövegre mentem rá, hátha kiírták a szerzőt, de nem. aztán mentem lejjeb a 6.,7. link érdekesnek tűnt, ez volt aláírva


"Ez a bizonyos a Csongrádi Kata-féle Millió, millió rózsaszál volt. ... A dal szerzői: Pauls Raimonds - A. Vozgyeszenszkij, S. Nagy István ..."


mondom ezt megnézem, elovastam a cikket, megnéztem a kommenteket és ebből nagyjából összeraktam, hogy ki mi lehet. ezután elkezdtem leellenőrizgetni őket, hogy mások is ezt írták-e.


Először S.nagy Istvánt ellenőriztem le "S nagy István millió rózsaszál" címszóval ekkor dobta ki a gugli a 7. helyen a stop.hu-s cikket.


Voznyeszenszkij egyszerűen wikipedián rákerestem

Raimonds Pauls nál picit utána kellett néznem az angolszász nevének és utána beírtam wikibe de ott nem volt ezért ismét a googlet hívtam segítségül.Így találtam rá a hivatalos oldalára.



A festő és fecskék esetében az eleje uyganaz. cím szerint, de nem jött be, hozzácsaptam, hogy szerző videótalálokat megnéztem(mivel nem ismertem a számot), és a kommentek között megláttam zorbadu kommentjét). ekkor ismét leellenőriztem a neveket, akkor találtam azokat az oldalakat amit belinkeltem neked,.


hát kb így találtam meg.

2010. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megkerested és meg is irtad, hogyan tetted, sokat tanultam. Hogy tetszett a fecskés dal ? Számomra csodás, ahogy a vége felé egyre feljebb ivel a dallam és a végén éri el a csúcsot zenében és szövegben is.A szöveg önmagában is gyönyörű.Ehhez jön a szép dallam és Kati előadása, szivvel-lélekkel.Még egyszer köszönöm!
2010. szept. 1. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A kereséshez: érdemes úgy keresni, hogy megvizsgálod, hogy mennyire valószínű, hogy az adott oldalon szó szerint úgy van, ahogy te keresed. pl amikor te zeneszerzőre kerestél akkor azért nem jött elő szerintem ezek az oldalak, ami nekem mert szó szerint a "zeneszerző" szóra keresett rá. Én ellenben csak "szerző"-re, azaz így valszeg kidobja azt is ha zeneszerzőt talál meg akkor is ha csak szerzőt.


A dalhoz:

Őszintén mondom, nem szoktam ilyen stílusú számokat hallgatni, de most úgyis azon vagyok hogy szélesítsen a "zenei látókörömet", így gondoltam adok neki egy esélyt. Ha a Holdviola zenekar is bejött, akkor ez miért ne?


A szám teszik, de szerintem itt a szöveg az ami megfogott és nem a dal. Én úgy érzem itt ez a legfontosabb/legszebb. Nem mondom rossz az ének, de számomra önmagában nem lenne elég ahhoz, hogy többször is meghallgassam, de a szöveggel együtt már igen.


Így hát én is megismertem egy eddig számomra ismeretlen számot, ami tetszik is, így nekem is van mit köszönnöm.

2010. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!