Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » G-dúrban lévő dalt (gyermekdal...

G-dúrban lévő dalt (gyermekdal, 1 # előjegyzés) hogyan szomlizáljak át C-dúrba, mi lesz ebben az esetben a kezdőhang?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem ismerősöket, akik tudnak valamilyen hangszeren játszani, de szinte mindenki mást mond, elbizonytalanodtam...

Arra kérek, ha válaszolsz, azt is írd le, miért az a hang lesz a dó,fontos lenne!!


2021. okt. 1. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
C-dúrban a C hang a kezdőhang mindig...
2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. Egy tervezet miatt kell, nem lett elfogadva a szolmizáció, A hang volt a kezdőhang a G-dúrban lévő dalnál, ugye C-dúr miatt írtam, hogy A=l, de nem lett elfogadva.
2021. okt. 1. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha G dúrban A volt a kezdőhang, akkor C dúrban D lesz = ré.
2021. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a válaszod!

Ha megkérlek, levezetnéd nekem, hogy miért? (Több dal van, amire alkalmaznom kell ezt A szabályt.)

Illetve, fontos még nekem, hogy mélyebben vagy magasabb helyezkedik el így a kezdőhang?

2021. okt. 1. 22:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha a másik dal szintén G-dúrban van eredetileg (kezdőhang: D=s,), akkor C dúrban a kezdőhang G=s, ?
2021. okt. 2. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól alkalmaztad a másiknál. Akkor szerintem nem is kell levezetni.
2021. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szolmizálásnál (dur esetén) Mindig az a hang a do, amiről a hangnem a nevét kapta. (moll hangnemnél a la). Ha a G-durban írt kottát leírtad szolmizálva, már csak át kell tenni C-durba. Ha zongorista vagy, akkor jobban el tudod képzelni: egy kvinttel lejjebb kerül minden.
2021. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)


Még annyi kérdésem lenne, hogy gyermekdaloknál (legalábbis én ezt most így látom) gyakran előfordul, hogy egy D-dúrban lévő dalnál a kottában csak 1# az előjegyzés, mert a dalban csak egy módosított hangot szülséges lejátszani, de maga a dal mégis D-dúrban van.

Én sajnos magamtól nem veszem ezt észre, ha van erre bármilyen módszer, amivel ezt szűrni lehet, kérlek osszátok meg velem, mert sok tervezetnél jól jönne ez az infó. :)

2021. okt. 4. 06:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes funkciók szerint elemezni az egyes fokokat. Nem mennék ennél jobban itt bele, csak hogy mire érdemes rákeresni. Egy trükk, ami nem mindig, de sok esetben segíthet, hogy megnézed az utolsó hangot/hangzatot. Szeretik tonikára befejezni.
2021. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!