Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » He "e" hangról "f" re rakom a...

He "e" hangról "f" re rakom a kezdőhangot akkor milyen előjegyzést kap?

Figyelt kérdés

Tulajdon képen erről van szó: [link]


A másik kérdés, hogy honnan tudom, hogy milyen előjegyzést kap ha ide oda tologatom a hangokat?



#népdal #a csitári
2019. ápr. 16. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyan az az elojegyzes, csak oda kell a kulcs ele tenni egy #-et. asszem ez a fel hanggal valo emeles (ha a sulyyesztes akkor meg az emeles jelet). onnan tudod, h vannak a kulcsok es azok adjak meg az alap hangot. ha ezek ele raknak fellel emelo vagy csokkento jelzeseket akkor tudod, h honnan indul. de a legtobb eneknel ugyan az a kulcs lesz. bocs, h pontos neveket nem tudok mondani, de azokat nem jegyeztem meg:'D csak, h a basszusoknak is van kulon erre hasznalt.kulcsuk pl, ami Ftol kezdodik
2019. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha e helyett "D" ről indítják akkor 2b-t kap szóval ezért nem értem a dolgokat. Tudom a keresztek nevét sorban meg a b-ket is, tudom a dúr mol párokat, de lövések sincs hogy amúgy most hogy kell használni őket.
2019. ápr. 17. 00:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint a # meg b-t értem mit csinál csak azt nem hogy egy létező dallamot hogyan lehet normálisan átalakítani.
2019. ápr. 17. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Használd a kvintkört. Az segít
2019. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha e helyett f-ről kezded el az "A csitári hegyek alatt" című népdalt, a hangnemed b-moll lesz.. ami 5 b előjegyzést jelent (bé esz asz desz gesz )

Ahogy az előttem válaszoló is írta, ha megérted magát a kvintkört, világos lesz számodra ez az egész zenei rendszer.

2019. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!