Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen közepesen nehéz zongora...

Milyen közepesen nehéz zongoradarabot vigyek hangversenyre?

Figyelt kérdés
Lisztre, Chopinra vagy esetleg Bachra gondoltam... Szeretem az érzelmesebb darabokat, de nem hiszem, hogy el tudnám még játszani a szerelmi álmokat

2021. okt. 11. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Milyen hangverseny?
2021. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Verseny hangverseny... Zongora hangverseny. Ahol díjaznak és zsűri van. Mire gondolsz?
2021. okt. 12. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, de nem volt egyértelmű.

A hangverseny koncertet jelent. Értsd: ott ül a közönség, te eljátszod a darabot vagy darabokat, meghajolsz, taps, és viszlát. Itt nincs díjazás.


A rendes verseny megint más. Azoknak van egy kiírása általában. Milyen korosztályokban, milyen hosszúságban játszhatnak. És ami még gyakori, hogy lehet kötelező mű valamelyik korszakból vagy zeneszerzőtől, vagy valamilyen műfaj. Pl etűd.


Na mármost: mivel ezekről semmi infóval nem szolgáltál, azt sem tudjuk, hány éves vagy, tanárnál tanulsz-e vagy csak magadtól zongorázgatsz. Írtad, hogy a Szerelmi álmok még nem menne szerinted - ez azt feltételezi, hogy még sokat kellene gyakorolni. Egy versenyre olyan darabot szokás vinni, amit már az ember oda-vissza tud, üzembiztosan. Kb úgy, ha lelöknek a székről, robban a bomba, bármi, akkor is tudd folytatni.


Ha megírnád, milyen verseny, meg a többit, amit kérdeztem, nagyon szívesen segítek, de egyelőre ez az infó még kevés.

2021. okt. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Chopin A-moll keringő, H-moll keringő, Cisz-moll keringő
2021. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4es ezek már mind megvannak
2021. okt. 28. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Akkor E moll keringő?
2021. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!