Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort AC100 OP vs Valencia VC564?

Cort AC100 OP vs Valencia VC564?

Figyelt kérdés

Kezdő gitárosként, első gitárvásárlásom előtt állok és ezen két hangszer között hezitálok.


Sajnos személyes kipróbálásra nincs lehetőségem, hogy összehasonlítsam őket, illetve tapasztalat hiányában nem is lennék előrébb.


Sok videót megnéztem, kicsit a Valencia felé húzok, de nem sok infó van róla a neten.


Több fórumon ebben az árfekvésben a Cortot ajánlják, de videók alapján engem a Valencia hangzása nagyon megfogott.

-viszont nem tudom, hogy összeszerelési minőség és a felhasznált anyagok tekintetében (faanyag, gyári húr, stb) van e olyan jó, vagy akár jobb, mint a Cort?!


Esetleg aki rendelkezik ezekkel a hangszerekkel, vagy ismeri a ,,márkákat" és tudna tanácsot adni, azt megköszönném!



2021. okt. 23. 06:31
A kérdező szavazást indított:
Cort AC100 OP
Valencia VC564
3 szavazat
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Legelső kérdés: egészen biztosan klasszikus gitárral akarsz kezdeni?

Klasszikus gitárral annak érdemes kezdenie, aki a klasszikus-, esetleg a flamenco gitározás felé szeretne menni, illetve annak, akinek kifekezetten a nylonhúros gitárok hangja tetszik.

Sajnos él a köztudatban az a tévhit, hogy kezdésnek a klasszikus gitár a legjobb. Ez nagyon nem igaz, ha valaki ezért akar klasszikust, ne tegye, ne klasszikust vegyen. (Ha érdekel bővebb indoklás, szívesen leírom, hogyan alakult ki ez a tévhit és miért teljesen téves.)


Ha biztos vagy benne, hogy neked klasszikus gitár kell, akkor pedig az a válasz, hogy ha online rendeled, teljesen mindegy. Tudom, nem erre a válaszra vágytál, de sajnos ez a helyzet.

Ebben az árkategóriában a legtöbb, amit elvárhatunk egy gitártól, hogy ne csörögjön-zörögjön, ne legyen csavarodott a nyaka, ne legyen félrebundozva, behangolható legyen. Avagy rövidebben: hogy ne legyen azonnal kidobnivaló selejt. Mind a Cortnál, mind a Valenciánál viszonylag jó esélyed van erre, használhatónak a legtöbb esetben használható a gitárjuk, de ebben az árkategóriában a gyári szórás nem kikerülhető (valójában egyik árkategóriában sem, ha veszel 4-5 millió forint körüli klasszikus gitárokat, ott is lesz, csak ott nem a konkrét használhatósága a hangszernek a gyári szórás tétje). Ebben pedig nem lesz lényegi eltérés a két márka között.


Ami a hangot illeti, mindkettő full rétegelt fából készült hangszer - és a rétegelt fa nem való gitár fedlapnak, különösen klasszikus gitár fedlapnak nem. Emiatt mindkettő gitár hangja szegényes, vékony, a hangszín alakíthatósága pedig rendkívül korlátozott. Arra jó lesz mindkettő, hogy az ember elkezdjen tanulni rajta, elkezdje az ujjait a húrok lefogásához, meg pengetéséhez szoktatni. Sőt, akinek nem volt másmilyen gitár a kezében, az valószínűleg még elégedett is lesz a hanggal is.


Lényeg a lényeg: bármelyiket veheted. Érdemi különbség nincs köztük semmilyen téren.

2021. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gitártanárként az előzőeket kiegészítve: tényleg nincs nagy különbség köztük. Én inkább a valenciát mondanám, de nem vagyok tőlük elragadtatva. Mondjuk a 204, 104 szériával van tapasztalatom.


Személyes javaslatom, ami ugyan picit drágább, ha nem akarsz nagy beruházást: Yamaha c30m vagy cgs104, vagy Ortega RST5 vagy RST5M


Viszont otthoni hobbi gitározgatáshoz abszolút tökmindegy, melyiket választod.

2021. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
azt megjegyezném, hogy ha neten rendeled, akkor 14 napig visszaküldheted bármilyen ok nélkül is. Ilyenkor egyedül a posta költséget kell kifizetni.
2021. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából az árából is kitűnik, hogy a Valencia a márkájának a teteje, a Cort meg a sajátjának az alja.

Az 500-as Valenciák nem rosszak, én azt venném, már csak a fogólap miatt is, amely ébenfa és nem paliszander, mint a cortnál, de feltétlenül kipróbálnám személyesen mindkettőt, lehetőleg nagyjából hasonló minőségű húrkészlettel.

2021. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!