Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az miért van, hogy sokszor a...

Az miért van, hogy sokszor a kevesebb oktávval rendelkező énekesek hangját színesebbnek és változatosabbnak hallom mint a nagyobb/több oktávval rendelkezőekét?

Figyelt kérdés

A videók azok viszonylag hosszúak, így szerintem érdemes az elejét meg a végüket meghallgatni, a legmélyebb és legmagasabb hangokat…


Elvileg mindkettő énekes “csak” 3 oktávot tud:


[link]


[link]


Mégis én speciel, az elsőnél sokkal jobban hallom a különbségeket, én azt mint laikus, sokkal több oktávnak tippelném… Miért lehet ez?


Míg például Axl Rose elvileg 6 oktávos hangterjedelemmel rendelkezik és valóban hallatszik, hogy mennyire változatos, laikus füllel is, de azt nem mondanám, hogy kétszer annyi mint az első kettő.

Pedig kétszer annyi:


[link]



2021. okt. 31. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A zenei hangok távolsága nem lineáris, ahogy haladunk egyre feljebb, egyre nagyobb a távolság a frekvenciájuk között. Bár ez elvileg azért van így, mert az emberi hallás se lineáris, egy magasabb hangú énekes hangját hallhatod emiatt változatosabbnak, mint egy mélyét, pedig ugyan annyi oktávot tudnak, csak máshol. Aki viszont sokat tud, annál olyan is van, hogy a mélyek és a magasak teljesen más hangszínen szólnak, ismerek ilyet. A mélyei a beszédhangjára hasonlítanak, de ha előad neked egy szoprán áriát úgy, hogy nem látod hogy ő az, meg nem mondanád, hogy ugyan az az ember énekelt.
2021. nov. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!