Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az rendben van, ha inkább...

Az rendben van, ha inkább mollban íródott dalokat szeretek énekelni mezzoként?

Figyelt kérdés

Ez nálam magyarul azt jelenti, hogy béna vagyok. :D Amúgy is, a dúrban íródott dalok nem éppen szomszéd barátok, valamint úgy érzem nincs hozzájuk levegőm általában. Tudom, ez hatalmas baromság, mert egyáltalán nem ezen múlik, de magasan zárni nekem valahogy nehéz, könnyebb, ha ereszkedik a hangom. Kamasz koromban anno a My Immortal volt az egyetlen dúrban íródott dal, amivel nagyon keményen próbálkoztam, de hát Amy Lee nem az a tipikus énekes, akinek a tüdejével akárki rendelkezik és az bizony rendesen falrepesztő. XD


A szopránok, mint pl. Ava Max vagy Avril Lavigne azért sok dúrban íródott dalt énekelnek. De lehet, hogy egyáltalán nem ettől függ a dolog.


Mondjuk Katy Perrytől az Unconditionally nagy kedvencem, pedig az G-dúr. Barátnőm szerint nem vagyok mezzo, de egy fikarcnyit sem vagyok tehetségesebb Selena Gomeznél, tipik D-kategóriás énekhangom van, szóval megmaradt hobbinak. :D Másik barátnőm viszont kivágja a magas C-t, szóval ő szoprán, és neki jól áll a dúr is.


Szerintem hobbiként nem kell erőltetni, ami nem megy, igaz?



2021. okt. 31. 23:12
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Hobbiként azt kell csinálni, amit élvezel. Akár megy, akár nem.

A moll-dúr eszmefuttatásodra meg te magad is megadtad a választ:

"Tudom, ez hatalmas baromság, mert egyáltalán nem ezen múlik"

2021. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik, mindenki azt énekel amit tud. Én például most egy mély bariton hangra írt dalt fogok szopránként. De ezt kérte a rendezvény szervezője, felvettem neki, hallotta hogy milyen lesz, azt mondta mehet.
2021. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kettes, szerintem akinek simán megvan D3-A5 között a hangterjedelme, annak nem jelent gondot a kevésbé optimális hangfekvésben íródott dalok éneklése sem. A legtöbb pop szám is azért erre a terjedelemre íródott. :) 3 oktávot kiénekelnek ugyan, de a felső-alsó tartomány az jellemzően nehézkes valahol mindenkinek. Az én hangom is F3-F5 között cseng szépen, azalatt és felett már inkább erőltetett.
2021. nov. 1. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot kiénekelni, csak szerintem nem szól olyan szépen, mint a magasak. De ez csak az én szubjektív véleményem, nyilván nem rossz, különben nem engednék színpadra a produkciót.
2021. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem is lehet elvárni, hogy egy szoprán a mélységekben is úgy brillírozzon, mint a magasságokban, de ettől még biztosan jó lesz az előadásod! :)


Én mondjuk kifejezetten szeretem a mély hangjaim, mert nagyon nőiesnek találom.

2021. nov. 1. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!