Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a Black Sabbath...

Mit gondoltok a Black Sabbath együttes zenéjéről? Tetszik nektek? Mi az, ami megfogott benne?

Figyelt kérdés

2021. nov. 2. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem, mert sajátos stílusa és hangulata van, és mert műfajt teremtettek.
2021. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Dio éveket preferálom. Szerintem akkor volt a Sabbath zeneileg a csúcson, és sokkal jobban illet Ronnie hangszíne a zenéjükhöz.
2021. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mansour ***** válasza:
70%

Hát én meg csak az Ozzy-korszakot szeretem igazán, nekem az az igazi Sabbath. Igaz, én egyébként nem vagyok egy metál-rajongó, szóval kicsit más szemmel nézem az egészet. Nekem az egyedi hangzás és hangulat többet jelent, mint mondjuk Dio egyébként szép, de sablonos hangja. (Jó, azt meg kell hagyni, hogy azért tűnik ma már sablonosnak, mert ő volt az alap, az archetípus, akiről a mintát vette szinte minden későbbi hard rock és metál énekes.)

Számomra az első 2-3 Black Sabbath albumban olyan őserő, keménység és sötét hangulat van, amit egyetlen későbbi metálegyüttes sem tudott elérni, legyen az bármilyen hörgős, zúzós, agresszív metál zene. De még jobban szeretem az ezek után következő, kifinomultabb Vol. 4, Sabbath Bloody Sabbath, és Sabotage albumokat, szerintem ezekkel érte el a Sabbath a csúcsot. Ezeken a szépség és keménység, a nyersesség és a kifinomultság olyan tökéletes arányban van jelen a zenében és a szövegekben is, ami kiemelkedővé teszi ezeket az albumokat minden korabeli és későbbi hard rock vagy metál zenék közül. De szeretem a Never Say Die furcsaságait is, szerintem sokkal jobb, mint az utána következő, már Ozzy nélküli Heaven and Hell, ami egyébként egyáltalán nem mondható rossz lemeznek, de nekem túlságosan steril és unalmas.

De már Ozzyt szólóban sem igazán szeretem, csak az eredeti felállásban volt meg az a szikra, ami egyedi és fantasztikus együttessé tette őket.

2021. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Kisebb hullámokkal, de nagyon jó lemezeket tettek le az asztalra. Tony Iommi mindenképpen egy zenei zseni. Személyes kedvenceim? Master of Reality, Sabotage, Heaven and Hell, Tyr, Cross Purposes. Jelenleg.
2021. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ramiz ***** válasza:
100%
A doom metalt miattuk kedveltem meg. A zenekar Ozzyval volt számomra a legjobb. A Paranoid albumot hallgattam a legtöbbször tőlük:)
2021. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Paranoid, Master of Reality, Heaven and Hell, ezek mind 10 pontos albumok. A többit teljes egészében sosem sikerült megkedvelnem. Pl: a Vol. 4 Changes-e még mindig max csak kínzásnak jó, az első album második fele jóval gyengébb, mint az A oldal, stb.
2021. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ozzyékkal kezdődött az igazi jó zene kialakulása :D
2022. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!