Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitár jobb?

Melyik gitár jobb?

Figyelt kérdés

Ibanez rgrt421

[link]


Ibanez rg370

[link]

A 370 a tremoló miatt tetszik,a 421 pedig az átmenő nyak miatt.



2021. nov. 25. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez csak egy vélemény hozzászólás. Nem vagyok hangszerész, csak gitáros, kábé 30+ éve, szóval nem kell leszólni a bejegyzést.


Nem sok értelme van az 'átmenő nyak'nak, ebben az árkategóriában. Illetve nem azt kell nézni, hogy milyen a nyak illesztése. Amúgy inkább jobb, ha csavarozott, mert azt le lehet venni egy esetleges szervizelés alkalmával.


A kérdés pedig, hogy melyik hangszert kellene megvenned, könnyedén eldöntheti, hogy akarsz e tremolót használni. Ha igen, akkor érdemes a témában elmélyülni és megnézni, nincs e véletlen ezért a pénzért, valamivel megbízhatóbb vasakkal szerelt gitár. Nem elvetendő gondolat az sem, hogy egy ilyen floydrose(szerű) tremolós gitár igen nagy átok lehet, ha a vasak és egyéb alkatrészek okán állandóan elhangolódik, vagy meghal benne valami. A satus rögzítés miatt a hangolás minden alkalommal egy szenvedés, mivel a hídi állítás szinte csak finom beállításra használható.


A másik hangszer esetén pont az átmenő nyak miatt néznék egy kicsit jobban körbe a lehetőségek között. Értem én, hogy a test-nyak illesztés meg az egész fundamentum összezöngése és egyéb ilyen ügyek szólhatnak mellette, vagy akár ellene is, de nem hiszem, hogy ez olyan sokat számítana. Én biztosan nem venném meg. Inkább egy jó, stabil, csavarozott nyakú, faék egyszerűségű jönne velem.

Vintage tremolóval, satu nélkül.


Ha van egy kimaxolt anyagi kereted, érdemes lenne más márkákat is megvizsgálni. Esetleg ránézni a használt piacra. Az újonnan 'kétszázezres' kategória már érdemes rá, hogy megnézzük, ki akar eladni valami szívünknek tetsző hangszert, mert anya megvette neki szülinapra, de mégiscsak rollert akart, így a gityónak mennie kell, akármennyiért. Szóval vannak jó vételek, nem kell ragaszkodni a zsírújhoz.


Jó gitározást, sok szerencsét a vásárláshoz!

2021. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a fixhúrlábast választanám. Szerintem nagyon menő, ahogy a natúr színű verzióban látszódik, ahogy a nyak jóformán az egész hangszer hossza.

A másik annyira ronda hogy hányingerem támad, plussz személy szerint nem vagyok nagy rajongója a satus megoldásoknak. Macera az áthangolás+szétvágja a kezem.

2021. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!