Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek magántanárral,...

Szerintetek magántanárral, vagy zene iskolában lenne jobb tanulnom zongorázni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hónapja magán tanárhoz járok tanulni zongorázni. Egyik ismerősöm azt mondta nekem, hogy zene iskolában olcsóbb lenne mint a magántanár és jobb is. Zene iskolában klasszikus zongorán tanulnék játszani, viszont most a magántanárnál elektromos zongorán tanulok, mert nincs neki klasszikus zongorája. Én meg szeretnék majd tanulni klasszikus zongorán is játszani, szóval majd valamikor kéne keressek egy tanárt aki azon tanítana, de én úgy érzem hogy egyelőre jó nekem ezzel a tanárral. Egy klasszikus zongorán szerintem úgysem tudnék többet csinálni még.

Amit még tudni kell az az, hogy én szeretnék zenével foglalkozni. Zenész szeretnék lenni, vagy tanár. 19 éves vagyok, talán túl késő van már az álmaim megvalósításához? Az meg akadály lenne hogy nincs klasszikus zongorám és nem is lesz egy hamar? Se pénzem se helyem sincs a lakásban. Egyelőre szintetizátorom van.


Köszönöm szépen, ha végig olvastad és válaszolsz a kérdéseimre.



2021. dec. 11. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem olyan biztos, hogy a zeneiskolában klasszikus zongora van. A korodat melnézve szerintem nem sok esélyed van a felvételre.
2021. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

1. Sose késő elkezdeni.

2. Rendes zongora helyett jó a kalapácsmechanikás digitális pianino. Kisebb helyet foglal, lehet használni fejhallgatóval, tehát másokat se zavarsz vele. És a billentése normális a szintetizátorral ellentétben. - sok helyre zenesuliba fel se vesznek, ha csak szintid van.

3. Nem tudom hol élsz, de attól is függ, hogy felvesznek-e zeneiskolába. Érdemes bemenni a helyi zenesuliba, vagy ha több is van, akkor több helyre, hogy szeretnél menni. Valószínűleg csak szeptembertől tudnád elkezdeni, a következő évben, miután megvolt a felvételi vizsga. És, ha felvesznek, kötelező az elmélet tanulás is.

4. Ha felvesznek a zeneiskolába, akkor mivel elmúltál már 18 éves, tandíjat kell fizetned, ami magasabb, mint egy 6-18 év közötti tanulónak, de még így is valószínűleg kedvezőbb, mint egy magántanár.

5. Ha zenetanár akarsz lenni, oda kőkemény felvételi van, meg lehet csinálni zeneiskolából is, de elég kemény meló. Nem csak hangszerből, hanem szolfézs-zeneelmélet szempontjából is. De nem lehetetlen... Viszont ezt úgy is csak a tanáraiddal tudnád megvitatni, én ismeretlenül nem tudom, hogy milyen képességeid vannak, alkalmas vagy-e a pályára. De egy próbát megér! ;)


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, segítek még szívesen. :)

2021. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
19 évesen mondjuk elég késő elkezdeni zongorázni, valaki már 4 évesen elkezdi. Nyilván el lehet otthon zongorázgatni de zenészként megélni eléggé esélytelennek tűnik. Van ám másik hangszer is, amit később is el lehet.
2021. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Melyik az a hangszer amit később is el lehet kezdeni?
2021. dec. 13. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összeset elkezdheted hamar, nyugi. Sikerülni fog.
2021. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsiráf40 ***** válasza:
65%

Hát már zenész nem leszel, de szerintem magántanárhoz menni sokkal jobb mert nincs fél évenként vizsga és izgulás és egyfajta kényszer hogy miket játsz (fejből, 3-4 darab ha már 5.es vagy akkor csak elég 2, etüd=gyors darab az egyik) sajnos neken nem állt rá a kezem és bárhogy is gyakoroltam akkor is csak gyakorlótempóba tudtam eljátszani:(

szrintem magántanár legyen

2022. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Zeneiskolában! Ott rendes zongora van!
2022. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!