Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges, hogy az Aldiban...

Lehetséges, hogy az Aldiban kapható szintetizátornak kisebb a billentyűje mint egy normális drága szintetizátornak?

Figyelt kérdés

[link]


Anyám vett egy ilyet, de annak ellenére, hogy elég vékony ujjaim vannak nem tudom lenyomni a billentyűt úgy, hogy ne kettőt nyomjak le egyszerre. Természetesen nincs előképzettségem szóval azt se tudom, hogy jól nyomom-e le, de eléggé kényelmetlennek tűnik nekem egy laikus számára ha ezen akarnék megtanulni zenélni (anyám ebből a célból vette).


Így néz ki a kezem a klaviatúrán:

[link]


Egy billentyű szélessége pedig 22 mm. Nem tudom szerintem ez nem egy szabvány felnőtt szintetizátor függetlenül, hogy olcsó vagy drága-e (30 ezer forint volt).

Vagy tévedek?



2021. dec. 12. 11:17
 1/4 GS Adm1n Z ***** válasza:
100%
Kép alapján normálisnak tűnik. Viszont el kell, hogy keserítselek, ahogy bejönnek a módosított hangok is a játékba, ennél csak kisebb hely lesz, mert sok fogásnál közvetlenül a fekete billentyű mellett kell lefognod a fehér billentyűket.
2021. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 GS Adm1n Z ***** válasza:
Igen, két fekete közé kell benyúlnod.
2021. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szabvány méret 164-165 mm/oktáv, ez mérd le, ha kételkedsz. Abból egy fehér billentyűre az 1/7-ede jut, ami 23.5 mm a réssel együtt.

Igen, kezdőként nehéz eltalálni a billentyűket, és nem átlógni a szomszédos billentyűre, pláne ha olyan akkordokat játszol, ahol kénytelen vagy a H/C/E/F valamelyikét fent fogni, ahol még vékonyabbak. A D/G/A könnyebb, mert két fekete között legalább egyedül vannak.

Rá fogsz érezni. Ha autodidakta módon tanulsz, nézz youtube videókat a helyes technikáról, sokat számít az ujjak görbítése, csukló pozíciója, próbálj már az elejétől minél kevesebb rossz berögződést kialakítani.

2021. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz ezzel gond, ha gyakorlatod lesz benne. Vastag ujjú emberek is tudnak játszani, a tiéd meg kimondottan vékony. Sok sikert a zongorázáshoz! :)
2021. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!