Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez jó kezdő gitárnak?

Ez jó kezdő gitárnak?

Figyelt kérdés

[link]


Egyáltalán nem tudok gitározni, de meg szeretnék tanulni. Ez jó lenne kezdésnek? Nincs túl sok pénzem rá, max 30 ezret tudnák ki adni érte. Persze ha a linkelt gitár nagyon szar akkor inkább várok és gyűjtök még rá, csak minnél hamarabb el szeretném kezdeni



2021. dec. 13. 01:02
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

[link]


Még ezt is néztem, csak elfeljtettem csatolni

2021. dec. 13. 01:13
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni bármi jó és próbálkozni tökéletes. Csak aztán ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, hamar fölöslegessé válik, pénzkidobás volt, mert tanulni a komolyabban is lehet, majd később játszani rajta. Ha meg abbahagyod, akkor azért lesz pénzkidobás. Szóval döntsd el, hogy akarod-e vagy sem, ha igen, akkor vegyél egy komolyabbat, ha nem akkor meg semmilyet.
2021. dec. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem, nem jó tanulni és próbalkozni sem a kérdesben linkelt gitár. Az egy 3/4-es gyerekgitár. Annak is borzasztó minőségű. Az első hozzászólásban szintén gyerekgitár van linkelve.

Legalább egy 4/4-es Valenciát próbaljunk leakasztani. Ha már valamilyen okból nylonoson akarunk kezdeni.

2021. dec. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Waff ***** válasza:
Igen, egyészes méretű gitárt vegyél, 4/4-eset. Az első hsz-ban linkelt Toledo szerintem használható (kb Valencia szint), de csodákat nem kell várni tőle, egyszer vagy talán kétszer próbáltam hangszerboltba Toledo-t...egyszerű, pozdorja hangú gitár,de kezdésnek jó lehet.
2021. dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%

#2

És mégis hogyan döntse el, hogy akarja-e, vagy sem, ha még sohasem próbálta?


Te el tudod dönteni egy random csajról a buszon, akit életedben először látsz, hogy feleségül veszed, közös lakáshitel, gyerek, ásó-kapa-nagyharang, holtodiglan-holtomiglan?


Dehogy tudod. Csak annyit tudsz, hogy tetszik első ránézésre, aztán lehet, hogy az első beszélgetés, vagy 2-3 hónap együttlakás után már az agyadra megy, és offolod.


Na pontosan erre valók az ilyen tüzifa kategóriás eszközök, hogy különösebb anyagi befektetés nélkül megismerkedjen vele az érdeklődő - 20 ezer forint meg nem komoly pénzkidobás. Egy lazább szombat estén elbulizol ennyit.

Ma már ez nem pénz.



A többiekkel annyiban egyetértek, hogy ne 3/4-es gyerekgitárt vegyél.

Hacsak nem gyerek vagy persze, vagy nagyon kis kezű/kis termetű ember :D Akkor simán jó a 3/4-es :D

2021. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Inkább a használtpiacon nézz körbe, és vegyél egy rendes fémhúrost.
2021. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Meg tudjátok mondani hogy a gyerek méretű milyen magasságal jó? Vagy nemtudom mert kisebb termetű vagyok, és a kezeim is viszonylak kicsik...


És mi a különbség a nylon és a fém húr között? Erre nem nagyon tudtam rájönni szóval ha valaki elmagyarázná azt megköszönném


(szinte semmit sem tudok a gitárokról úgyhogy bocsánat ha hülyeséget kérdezek 😅)

2021. dec. 13. 12:11
 8/30 anonim ***** válasza:

Klasszikus gitár(nejlon húros):

https://www.youtube.com/watch?v=e26zZ83Oh6Y

Akusztikus gitár(fémhúros):

https://www.youtube.com/watch?v=CkEisE-QNS8

Én a klasszikust nem javaslom könnyűzenére, mert teljesen más a hangzása.

Egyértelmű hogy gyűjts egy AD810-re.

2021. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

#5.Nem értek egyet veled, kifog egy olyan gitárt ami nem ergonomikus, nem szép a hangja, nem szeret rajta játszani akkor egy életre elveszi tőle a kedvét.

Inkább érdemes venni olyat ami kényelmes, szépen hangzik. Nem kell a legdrágábbat megvenni, hanem tanulási célra alkalmast.

El lehet utána adni, fölig egy AD810-t, ami elég keresett, ha esetleg mégsem tetszene.

Amig ezeket az olcsóbb darabokat...

2021. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Waff ***** válasza:
83%

Ha felnőtt vagy, vagy 13-14 év feletti akkor bátran vehetsz egészes, azaz 4/4-es gitárt. Akkpr is ha kisebb a termeted/kezed.

A nylonhúros gitár tompább, lágyabb hangzású, a fémhúros élesebb, csilingelőbb. A nylonhúros fogólapja/nyaka (a nyak ahol a hangokat fogod le) szélesebb, és sima, a fémhúrosé keskenyebb és domború.

Szokták még mondani hogy fémhúros való jobban a "modern" műfajokra, pl blues, pop, rock stb, a nylonhúros (klasszikus gitárnak is mondják egyébként) meg a klasszikus zenére. Mondjuk én ezzel nem értek teljesen egyet, bluest is, rockot is, popot is simán lehet játszani nylonhúrossal is és egyáltalán nem szól sz@rul, sőt...nekem külön tetszik hogy sokkal döhébb a basszusa (a mély húrok erőteljesebben szólnak) mint egy fémhúrosé. De ez már ízlés kérdése.

2021. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!