Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a Sabaton To...

Mit gondoltok a Sabaton To Hell and Back című daláról?

Figyelt kérdés

Viszonylag még új Sabaton rajongó vagyok pedig 31 évesen sok metál zenét hallgatok, tavaly nyáron a Bismarck című dalukat hallottam először tőlük, ugyanis az a kedvenc csatahajóm valaha. A World of Warships-Legends-ben az a hajó a kitűzött célom;) Sokáig meg is maradtam annál a dalnál, imádtam, és imádom azt a dalt, nagyszerűen leírja egy gigászi csatahajó végsőkig való kitartását a több mint ötszörös túlerővel szemben. Aztán idén januárban meghallgattam az eddigi legutóbbi (de már nem sokáig a legutóbbi mint tudjuk, jövő márciusi hónap, és jön az új album) albumukat, a The Great War-t, márcsak azért is mert a Bismarck dal is akkoriban írodott, és nálam telitalálat volt a teljes album egésze. Az albumnál is megmaradtam egészen e hónapig, decemberig. Talán egyszer-kétszer hallgattam meg a The Last Stand albumukat idén év közben, ami szintén nagyon bejött. Arról az albumról a Winged Hussars a kedvencem, de azt az albumot nem törtem még be teljesen. Aztán e hónapban, 22.-én elindultam vásárolni, hiszen közeledett a Szenteste és a Karácsony, és gondoltam egyet, és elindítottam a Heroes című albumukat, mert tetszett a borítója, sok Sabaton-os pólón ennek az albumnak a borítója van, és tetszett az album címe is. Ez az album pedig minden eddiginél jobban tetszett. Egyszerűen minden dal telitalálat rajta. Aztán egyszer csak az ötödik dallal odaért az album a To Hell and Back-hez. Azt hittem valami más zenekarra váltott a mobilom pedig végig a zsebemben volt, leginkább az jutott eszembe, hogy nem is a Heroes albumot indítottam el, hanem valamilyen kész lejátszási listát. Mert egy Ennio Morricone western filmjére emlékeztetett. Aztán elindul a dal a "Short man of Texas" sorral, és a vokál hang alapján rádöbbentem, hogy ők még mindig Joakim-ék. És abban a pillanatban beütött a dal. Füllbe mászó refrén, spagetti western-es hangulat és hangszer, döbbenetes háttértörténet egy fiatal katonáról és titokzatos, sejtelmes dallamok. Ez a spagetti western-es hangulat az egész dalt körülveszi egyébként. Innen már nem volt megállás, 22-e óta, minden nap nagyon sokszor meghallgatom ezt a dalt, ahogyan ma is, vastagon beszínezte a Szentestét, a Karácsonyt, a két ünnep közötti időszakot, és a mai Szilvesztert is, és úgy nagyjából az egész jövő évet is befogja ahogy érzem. Nekem ez a dal egyet jelent 2021 legvégével. Nagyon kevés dal létezik, hogy ennyire tetszett és ennyiszer meghallgassam. Ettől a bandától az Attack of the Dead Man (annak a dalnak a háttérsztorija egész egyszerűen egy komplett horror) a Bismarck (mint mondtam a kedvenc csatahajóm) és még a Winged Hussars (kiváló hangulat, és ragadós refrén ismét egy meghatározó történelmi eseményről, és csatáról) tudta még ezt a szintet elérni, tehát bőven megtudom számolni az egy kezemen, hogy hány dal volt képes erre.

Ahogyan látom és érzem a Sabaton-nál nálam ez a végsőkig kitartó, önfeláldozó csaták és történelmi személyek felvonulatát prezentáló dalok és albumok fognak leginkább bejönni, hiszen az eddigi kedvenceim is ezek közül kerültek ki, pl. Bismarck, Attack of the Dead Man, Winged Hussars, Heroes album stb.

Megnéztem a thetoptens.com-on, a legjobb Sabaton dalok listáját, rögtön le is csekkoltam az első helyezettet. Nincs is több kérdésem.

Rendszeresen nézem a Sabaton History csatornát, ahol Indy Neidell-el csinálnak a dalok háttérsztorijáról videókat a srácok, nagyon sokat szoktam onnan is informálódni, jól elmeséli a történeteket, és még érdekes is.

Láttam már és tudomásom van róla, hogy sokan nem bírják a Sabaton-t, de szerintem a történelem mesélésnek a legjobb formáját választották a srácok amikor úgy döntöttek, hogy zenében mesélik el ezeket az eseményeket, a legbarátságosabb stratégia, hogy egy felnőttet, vagy akár egy gyereket történelemre tanítsanak, és ez elvitathatatlan tőlük?

Ti mit gondoltok a To Hell and Back című dalukról? Nektek is tetszik? Szerintetek is telitalálat a spagetti western és a heavy metál zene keverése? Ti éreztek benne egyfajta titokzatos hangulatot?



2021. dec. 31. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nincs kedvem elolvasni a regényed, de a kérdésre azért válaszolnék.

Nem a kedvenc dalom tőlük, de egész jó.

2021. dec. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se jött be különösebben, bár nem vagyok egy Sabaton rajongó. Viszont van egy daluk, ami kb ugyanez a hatás volt, első hallásra szerelem és kb 1000x már tuti meghallgattam azóta, ez az 82nd All the Way.
2021. dec. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyes válaszolónak: Igen, tényleg hosszúra sikeredett a leírásom, de az egyik kedvenc dalomról valaha, egyszerűen nem sajnáltam rá az időt és a szöveget. Örülök, hogy azért összességében pozitív irányba fordult nálad a dal megitélése.


Második válaszolónak: Igen, természetesen nem tetszhet mindenkinek, mint ahogyan egyik dal sem tetszhet mindenkinek, ezt is meg kell érteni és el kell fogadni. Örömmel olvasom, hogy te is találtál egy kedvencet. A 82nd All the Way nem a legkedveltebb dalom tőlük, de összességében ha a két csoport közül kellene választanom a dal megítélésében, akkor a kedvelt dalok listájához tenném.


Köszönöm mégegyszer a válaszokat, mindkettőtöknek ment a zöld pipa!

2022. jan. 5. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!