Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » (gitár) Meg tudná valaki...

(gitár) Meg tudná valaki magyarázni hogy mi ennek az értelme? Miért fogják le húrokat a nyakon mi annak az értelme? Én lefogom és így nem ad ki semmi hangot

Figyelt kérdés
2022. jan. 13. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Más hangot ad ki ha lefogva pendíted meg a húrt. Persze az sem mindegy, hogy hol és mennyire fogod le, ahogy az sem melyiket.
2022. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Meg ezeket a számokat sem értem hogy mik ezek [link]


Lehet hogy tényleg kelleni fog egy tanár

2022. jan. 13. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lefogásnak az az értelme, hogy ha rövidítesz a húr hosszán, másként szól amikor megpendíted.

Nem tudom miért nem ad hangot, de 2 dologra tudok gondolni:

1. Nem jól fogod le. A bundoknál (nyakon lévő fém vonalka) kell erősen odaszorítani, másik kézzel a testnél pengetni.

2. Elektromos gitárod van és nincs erősítőre kötve. Bár némi hangot így is kiad pengetéskor, mivel nincs üreges teste mint az akusztikus gitárnak, nem képes hangosan, tisztán szólni.

2022. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először nézz meg egy olyan videót ami a nagyon alapoktól magyaráz pl hogyan pengess, hogyan olvasd a tabulatúrát stb.

A videóban a számok azt jelentik h hanyadik húrt kell pendíteni.

2022. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg lehet tanulni tanár nélkül is ha nézek ilyen videókat?
2022. jan. 13. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy meg lehet. Jimi Hendrix is önmagát képezte, és akkor még videok se voltak...
2022. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azok a vonalak a gitár húrjai felülről a legvékonyabbtól kezdve. A számok pedig a nyaktól számított hely ahol le kell nyomni újjal. Tabulatúra a neve, egy óvodás is meg tudja csinálni. Van olyan gitáros aki semmit sem tud se nem ért csak betanulja ezeket a tabokat és szól a rock n roll.
2022. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem árt egy tanár. Szeretem, mikor Jimi Hendrixet és Slasht hozzák fel példának :D lehet, hogy a kérdező nem annyira tehetséges, mint ők. Én például nem voltam és nem vagyok annyira ügyes, elmentem tanárhoz, jobban is gitározom, mint a legtöbb önképző
2022. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#8 szerintem saját magad szórakoztatására teljesen jól meg lehet tanulni játszani, főleg akusztikusan. Ha már további terveid vannak és tovább akarod képezni magad, akkor érdemes tanárhoz menni, de azonkívül szerintem nem. Ma már olyan videók és segédanyagok vannak, hogy egy alapszinten lazán megtanulsz, ha elég sokat gyakorolsz. Maga a gitár elmélete nem egy agysebészet, a dolog titka a gyakorlás.
2022. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!