Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő, 0-ról induló zongora...

Kezdő, 0-ról induló zongora tanuláshoz milyen hangszert ajánlotok? Mi alapján érdemes választani?

Figyelt kérdés

Hogy a trollkodást megelőzzem... zongorára gondoltam :)

De hogy milyet? A következő irányokban gondolkodtam:


Az egyik stratégia.. valami nagyon minimál, amit ha megtetszik a zongorázás, nyilván le kell cserélni rövid időn belül. Ha nem tetszik meg, akkor sincs nagy bukta rajta:

- Nagyon olcsó MIDI keyboard + szoftver (Pl Nektar GX61 ~55eFt kiegészítőkkel)

- Olcsóbb használt szintetizátor (< 100eFt)

Nyilván a fentiek nem is minden esetben 88 gombosak, és főleg nem kalapács mechanikásak, jó ha félig kiegyenúlyozottak.


A "bejön" stratégia, amit aztán évekig tudok használni, középhaladó szintig is megfelel. Hát itt 200-300eFt ha szettben (állvány,pedál,szék,stb) gondolkodom. Eddig hajlandó is vagyok elmenni. Pl: Roland FP-10,30 vagy 30X. Szetbben, szép faálvánnyal, pedálzattal és székkel 300eFt-ból kijönne.


Igazából más javaslatokat várnék, hogy a kettő véglet között kinek mi jött be kezdőként. De akár arra is keresem a választ, melyik startégia lehet a jobb. A zongora tanulásra az elszántság most nagy, de hajlamos vagyok feladni néha egy-egy hobbit. :(


Ki milyen mást típust javasol? Olyan megoldásokat keresek ami hordozható, és nem csak hordozható állványra, de igényesebb fa állvány (lakásba) is létezik hozzá. Bár a faállvány inkább csak a komolyabb, tehát hosszú időre tervezett hangszernél fontos. Olcsóbb hangszert amit fél-1 évig múlva úgy is cserélek, az csővázon is renben van. Nyilván csak elektromosat.


Persze egy hagyományos Steinway & Sons-t vennék legszívesebben, de az nem fér bele a keretbe, se a nappaliba :)


Az értelmes, segítőkész válaszokat előre is köszönöm.



2022. jan. 14. 22:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Még ezeken is gondolkodtam:

Kawai ES-110

Yamaha P-125

Casio PX-S3000


Tudom... tudom... mind meg kellene hallgatni, meg próbáni :) Csak hát ugye utóbbit én azt még nem tudom :) Max hallgatni :)

2022. jan. 14. 23:50
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben elmentem egy zongora boltba :) Próbáltam összehasonlítani egy ott árult akusztikus verenyzongorával. Elsősorban a billyentűk viselkedését.

Hát a Roland-ot lenyomni mintha pivit nagyobb erővel kellene, a Kwai talán meg mintha könnyebben. Illetve a Roland felenegésénél mintha lomhább lenne. Vagy egy órát próbálgattam a 3 hangszert az eladó már hülyének nézett :)


Viszont lemondtam a színpadi zongoráról. Úgysem fogom vinni sehova. A koncertek meg még 30 év múlva esedékesek csak. :) De a boltban a teljesen fatokos digitális zongorák, hát azért sokkal mutatósabbak egy lakásban. Amíg az általam kinézett típusok elég kopogós múanyagból vannak, ránézésre is.


Most tetszik a Roland RP120, RP701 vagy ezek modernebb kivitele az F701. Bár már látom árban cúszok felfelé... :)

2022. jan. 15. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemes egy olcsóbb, gagyibb hangszert venni. Nem sok köze van a rendes zongorához, persze ezt az elején annyira még érzed. És saját magamból kiindulva mondom, hogy ha már van hangszered, nem igazán akarod lecserélni, hiába kellene. Szóval ha van rá keret, én a drágább kategóriában válogatnék, mivel nagyobb élmény azt használni, talán kicsit motivál is, hogy ha már ennyi pénzt beleöltél, akkor nem adodhatod fel pár hónap után, és szerintem könnyebben el lehet adni.
2022. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy elbénázott Vaterás licit után (ahol ~80-90eFt ra jött volna ki egy kalapácsmechanikás Casio Concert 7000, de nagyon leamortizálva) után végül is a drágább megoldást vettem elő.


Egy modern, új és sokat dícsért Kawai KDP-120 szett (+szék+füles) mellett döntöttem. Most jön a német Thomann-tól, mert itthon és Szlovákiában is csak májusra ígérték legkorábban.


Hát bízom benne hogy elvarázsol, és nagy hobbi lesz a zenélés :) Kicsit félek, nehogy feladjam :)

2022. febr. 2. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!