Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A magyar metál élet már halott?

A magyar metál élet már halott?

Figyelt kérdés
2022. febr. 8. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem nem csak a magyar sajnos
2022. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

#1.Ja persze, akkor mi a helyzet az új Mastodon albummal ami évtized albuma már most?!

Az hogy valaki megragadt a 80-as években nem jelenti azt hogy vége, a heavy metal soha nem hal ki!

Csak tavalyi évről fel tudok sorolni 10 olyan albumot ami alltime listán is helyet érdemel. Hozzátéve igen, jóra kell hallgatni, nyitottnak kell lenni stb.


Kérdező:

Thy Catafalque és a Tormentor is nyomja ezerrel szóval kizárt hogy halott lenne, ők meg nemzetközileg is elismert bandák.

2022. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Csak az a baj hogy a többség albumokat se hallgat már így ezek a dalok nem sok emberhez jutnak el. Mindig is szubkultúrának számított, és egyre szűkebb lesz az a kör akit érdekel, ezt metál rajongóként mondom.
2022. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

"Amíg a Föld kerek

Mindig lesznek rockerek

De mivel ovális

Jó lesz a metál is."


Nem vagyok metálos, de nem utálom a műfajt. Ez a mondás viszont egyértelműen azt mutatja: a rockzene sose hal ki.

2022. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez pedig nem feltétlen igaz, Spotify legalábbis nem is ezt mutatja.

Az új Nighwish albumot is több millióan átfutották pl. pedig ők már elég prog metalra fogták a figurát, az új Mastodon is közel hozott 1 milliót és ezek abszolút nem sláger kategóriába sorolhatók.

Az új Hammerfall vagy Sabaton valószínűleg népszerűbb lesz és nagyobb számok fog hozni.

Az hogy a környezetedbe mit tapasztalsz, az pedig egyenesen hülyeség hogy nem jut el több emberhez, a zenei streaming elhozta az underground zene felvirágzását, akik pedig ezeket hallgatják többnyire albumban gondolkoznak.

Az hogy mit nyomnak a rádióban, manapság totál sokadlagos.

2022. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Igen egy frissen alakult magyar underground metál banda ha szerencséje van elérhet még 200 rajongót is facebookon :D ha megnézed még a több évtizede működő kult bandáknak sincs sokkal több követőjük.
2022. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6.Szerintem az is szép eredmény, idővel meg ha valami olyat csinálnak ami világszínvonalú, és nem volt akkor elég szép hírnevük lehet hozzátéve, ezeknek sosem volt nagy rajongó tábor és nem is lesz. De most van talán a legnagyobb lehetőségük feltörni.

Hozzátéve ha annak idején kijutott a Tormentor másolt kazetta Norvégiába és úgy tudott átütő sikert elérni, az azért azt mutatja hogy aki igazán nagyot alkot az tud érvényesülni.

2022. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Rengeteg világszínvonalú banda létezik ami maroknyi embert érdekel csak.

Miután a fél életemet rászántam erre a dologra elfogadtam hogy sosem lesz egy trendi műfaj.

2022. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Tizenévesen sok metált hallgattam és sok koncertre jártam, néha még ma is berakok 1-1 Carcass, Machine Head vagy Korn számot és beindulok tőlük. De a 2000-es évek végére kifulladt a metál, ami jó volt azt addigra megcsinálták, amit azóta találtak ki, az meg szar. Ezért omlott össze a metal népszerűsége.

Ha "a metál halott" ellen Nightwish, Hammerfall meg Tormentor féle nagypapi bandákkal kell érvelni, akkor a metál bizony halott.

2022. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

A youtube trendinges trap hulladékon nevelkedett fiatal generációt nem fogják bevonzani az ilyen boomer bandák lehet akármilyen igényes zene.

De azt is meg kell érteni hogy nem mindenki nyitott a metál agresszív hangzásvilágára, a többség nem képes befogadni, nincs meg a receptoruk hozzá és mellette még az ehhez tartozó kultúrális igény is egyre fogyatkozik. Az átlagember szemében nem trendi, nem menő...stb.

2022. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!