Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hatóságilag tilos zenéihez...

Hatóságilag tilos zenéihez hasonló elgondolkodtató zenéket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nem muszáj punknak lennie, bár nem tudom más műfajokra mennyire jellemzőek az ilyen szövegek. Főleg társadalomkritika, szerelem témák amik tetszenek, de nem a közhelyekkel teletűzdelt fajta.

Köszi előre is!



2022. febr. 9. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Queensryche - Operaion:Mindcrime

Napalm Death - Scum

Pink Floyd - Animals

Tool - Aenima.

2022. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban magyarra gondoltam, elfelejtettem írni, de köszönöm meghallgatom ezeket is, utolsó kettőt ismerem. :)
2022. febr. 9. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Régi, magyar alterek, hátha tetszik valamelyik:


Pepsi Érzés:


[link]

[link]

[link]


Tudósok:

[link]

[link]

[link]


Csókolom

[link]

[link]


Amorf ördögök

[link]


Kontroll Csoport

[link]

[link]


Batu Kármen

[link]


Trabant

[link]


Európa Kiadó

[link]

[link]



Sziámi

[link]


Ápolók

[link]

[link]

2022. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként főként külföldieket hallgatok, régebben fordítottam is dalszövegeket, mert ott is van mondanivaló. Ma már könnyen hozzájuk is lehet férni ezekhez.

Pl. amit az ipari zenét játszó Einstürzende Neubauten a Haus der lüge lemez Prolog - jában és a címadó dalában énekel, az elég filozofikus. Ezeket érdemes lefordítani, tanulásnak is jó...

2022. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Hátsó Szándék magyar punkzenekart, nagyon ütősek a dalszövegeik.
2022. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Cpg együttes a retro Magyarországról
2022. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
QSS együttes: Kézigránát kell! :-)
2022. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2022. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Az első négy Kispál album dalszövegei eléggé elvontak, szüreállisak is helyenként, kifejezetten költőiek. Később már kevésbé voltak ilyenek Lovasi András dalszövegei.

(Egyébként, mint később utaltál rá, kérdező, neked dalszöveg kell, ezért kérlek, máskor NE fogalmazz tévesen: az elgondolkodtató zene, az zene, és nem vers! Léteznek dalszövegmentes elgondolkodtató, elvont zenék. Ellenben a vers=vers. A zene=zene. A zene az nem vers, a vers(dalszöveg) az nem zene. Az legondolkodtató zene az teljesen más, mert a zene egy művészeti ág, a költészet meg egy másik művészeti ág.

Nem kötözködés, hanem teljesen félreérthhető a kérdéskiírásod. Aki zenei csemegét keres, az is így ír ki kérdést, mint te, csak ő nem tévesen, nem féltreérthetően, mint te.

Köszi, ha megérted. Máskor dalszöveget kérj, ha ugyan ezt szeretnéd, mint most.)

2022. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmező részleg, CPG, CAFB, Akcióegység. Esetleg még prosectura, aljas kúszóbab, rózsaszín pitbull.
2022. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!