Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok hasonló elgondolkodtató...

Tudtok hasonló elgondolkodtató és egyedi filmeket?

Figyelt kérdés

Bármiylen téma, csak:

1. legyen értelme, mondanivalója

2. legyen cselekmény, ne unalmas túlságosan

3. legyen olyan film amit TE tuti hogy beleraknál a /1001 könyv amit az embernek életében látnia kell listádba!


amiket eddig láttam és ha ismered akkor hasonlókat keresek amik igazán szuper filmek:

(minden téma)

Holt költők társasága, Nem félünk a farkastól, Ne bántsátok a feketerigót, Egerek és emberek, Fogságban, Angyalok és démonok, Diktátor, Tűnj el, Eden Lake



2018. ápr. 6. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Távkapcs. Attól függetlenül hogy vígjáték, van komoly mondanivalója.
2018. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ádám almái !
2018. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 birtac ***** válasza:
100%
a remény rabjai, pokoli lecke
2018. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami engem nagyon megfogott,az a Más Világ,és a Kesrű méz. De talán a Lucy is ilyesmi,csak kicsit kommerszebb téma.

A Nem félünk a farkastól nálam is toplistás,plusz jópár Fekete tükör rész,ami teljes film terjedelmű annak ellenére hogy minisorozat. De néhány epizódja olyan mint egy nagyon profi hollywoodi film,csak a hollywoodi klisék nélkül. (pl a "Me against fire","Hated in the nation"-amit kedvenc filmemnek mondanék).

2018. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdem a magyarokkal:


Bacsó Péter - A Tanu (1969)

Dargay Attila - Vuk (1981)

Enyedi Ildikó - Simon Mágus (1999)

Fábri Zoltán - Az ötödik pecsét (1977)

Gárdos Péter - Szamárköhögés (1987)

Gothár Péter - Megáll az idõ (1981)

Jankovics Marcell - Az ember tragédiája (2011)

Radványi Géza - Valahol Európában (1947)

Ranódy László - Árvácska (1976)

Tímár Péter - Egészséges erotika (1985)

Mészáros Márta Naplói

András Kovács - Hideg napok (1967)

Ujj Mészáros Károly - Liza, a rókatündér (2015)


+1

Szabó István - Budapesti mesék (1976) - bár ez elég szürrealisztikus, úgyhogy inkább rétegfilm



- - . - - . - -

Külföldiek, kifejezetten erős mondanivalóval:


The Salt of the Earth (2014) - a világ valós problémáit feltáró dokumentum film a világ egyik legjobb fotósáról, aki őserdőt telepített két ember erejéből.


Baraka


Sita Sings the Blues // Ramayana története. A korai kötelezõ házasság és próbatételeirõl indiai kultúrával és jazzel és mûelemzéssel fûszerezve. (ez fent van YouTubeon, szabadon terjeszthetõ). Angolul tudóknak ajánlom, bár valószínû van hozzá magyar felirat.


Született gyilkosok - Ez a film brutális. A mondanivalója, hogy a média által zombivá butított senkiket megölni nem számít bûnnek, hanem már-már egy tisztogatás a szennyben, egy jó tett. Ez így érdekesen hangzik, de a filmben ez az élmény teljesen átjön. De emellett más mondani valója is van. Oliver Stone zseniális gondolkodású ember. Nagyon erõs társadalom kritikával fogalmaz, és nagyon alapozott tudás és mûveltség alapján, képes mûvészi képekbe önteni a mondani valóját. Ebben a filmben nagyon sok minden megjelenik, amit késõbb megtudva még inkább felértékeli a nézõ a mûvet. "A hét mesterlövésze" mûsorban szépen szétcincálják a témát.


Rosencrantz & Guildenstern Are Dead - Fantasztikus szemléletet ad a történet feldolgozást illetõen. Zseniális szereplõk játszanak benne. Önmagáért beszél a fotózása. A kosztümök nem mûanyag érzetet, hanem életet sugároznak. Sok, jelentéktelennek beállított idõparadoxon van benne. Rengeteget lehet róla beszélni.


Kirikou és a Boszorkány - Gyönyörû, autentikus rajzokkal készített rajzfilm, amiben nagyon szépen ábrázolják az afrikai mindennapokat. A történet igazi gyerekeknek való, de felnõtteknek is tartalmaz tanulságot. 4-5 éves kor feletti rokonnal vidám szórakozást jelent a családnak. Nem egy kommersz frenchize film, hanem valódi érték.


Léon a profi - Ez volt az elsõ film, amit megnéztem, és elhatároztam, hogy szeretem filmeket. Költõi képek, jó színészi játék, kidolgozott karakterek, egyszerû, de tartalmas történet. Nagyon tetszett, hogy ebben a filmben a "rossz fiúknak" (a gyilkosoknak) drukkolok. Luc Bessonnak örök hálám az alkotásáért!


La Haine - A gyûlölet, 1995

Megnéztem és utáltam minden percét a filmnek. Brutális, ocsmány, nagyon erõs érzelmekkel, dühvel keltem fel a székbõl. Aztán elgondolkodtam rajta, hogy mi váltotta ki ezt belõlem? Mi váltotta ki a dühöt, a gyûlöletet és miért? Hiszen ez csak egy mûvészeti alkotás? És még a címe is az, hogy gyûlölet!

Megnéztem még egyszer.

Magával ragadott a zsenialitása a filmnek. Nem is látszik, hogy színészek játszanak. Minden olyan valóságos. Az, hogy a film fekete-fehér segít abban, hogy mûvészetként és kicsit dokumentum filmként, azaz történelemként tudjam értékelni.

Azon felül, hogy a benne lévõ haveri heccelõs szövegek fantasztikusak és viccesek, a mondanivalója véresen komoly.


Chihiro szellemországban - Ez az anime egy klasszikus örök történetet mesél el, ami minden népnek a népmesei történelmében megtalálható, ha nem is ebben a formában. A filmben nagy érzelmek vannak felvonultatva. A rajzolás magával ragadó. A hangulat egy igazi mesevilágot tár fel.



További filmek nem kifejtve, milyen indokkal:


Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)

12 Angry Men (1957)

Zeitgeist

Dogville

Remény rabjai // “Get busy livin’, or get busy dyin’”

HKT - mindenképpen top 100!

The Man from Earth

Adams æbler (2005)

A Clockwork Orange (1971)

Bronson (2008)

Mephisto (1981)

Shooting Dogs (2005)

Fight Club (1999)

Magnolia (1999)

The Deer Hunter (1978)

One Eight Seven (1997)

Paranoia 1 pont 0

Abre los ojos (1997) Nyisd ki a szemed

Matrix (1999)

Összeomlás

Black Snake Moan

Gandhi

Gran Torino

Vaskereszt

Terminál

Számkivetett

Felperzselt föld

Kurosawa - Álmok



- - . - - . - -

További elgondolkodtató filmek:


Tükör (1975)

Stalker (1979)

Solyaris (1972)

Trois couleurs: Rouge, Bleu, Blanc

Shi gan (2006)

Twelve Monkeys (1995) 12 majom

A generális

A jó, a Rossz és a Csúf

A medve

Az óceánjáró zongorista legendája

Más világ

Oldeuboi



Elgondolkodtató filmekhez még Sci-Fi kategóriában lenne még jó sok, de túl egyoldalú lenne úgy a lista :)


Továbbá van néhány sorozat, amit szintén a látni kell kategóriába sorolnék és elgondolkodtató.

Black Mirrors

Hol nem volt, volt egyszer az élet

Terápia

Breaking Bad

2018. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok tippet!
2018. ápr. 7. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Another Earth

Sound of my Voice

I origin

Léon a profi

The Children of the Man

Incepcion

2018. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!