Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Abumajánlás? Vagy komplex...

Abumajánlás? Vagy komplex kísérletező, és/vagy egyedi hangzású zenei albumokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta hallgatok zenét, minden műfajból és szinte minden stílusból (oké, biztos van sok alstílus, amit még nem ismerek, de ne vesszünk el a részletekben). Ajánlhattok e kérdés alatt esetleg ismertebbek közül is, de esélyesebb, ha kevésbé ismertek közül teszitek, előre is köszönöm.


Egyszerű prog-rock albumokhoz képest elvontabb hangzású, és/vagy összetettebb zene érdekel. Lehet ritmusorientált, mint a legtöbb Meshuggah album 1998 óta, és lehet dallamosabb is, ha kompplex és/vagy egyedi hangzású.


(Zajzenét NE ajánljatok, se semmit, ami sablon és könnyű találni. Csak mert a noise-rock, vagy a death-industrial stlíus elvont zenét takar, attól még ezer ilyet lehet találni.)


A koncepció az volna e kérdés alatt, hogy amit magam könnyen találnék, olyat NE ajánljatok. Pl valaki azt írná, hogy ambient, az rétegzene, és ambient albumot ajánl, annak nincs értelme, mert milliószám lehet ambient stílusú albumot találni. Kivéve, ha valami egyedi is keveredik hozzá.


NE ajánljatok sablon progresszívet, mint Dream Theater, ahol öncélúan és sznob módon virgáznak, és se füle, se farka; se YES zenekart, többször meghallgattam több albumukat is, de nem elég kifinomult, nem elég elmélyült, kicsit hasraütés szerű. Én szeretem a rögtönzéseket is, csak akkor legyen mondanivalója, veleje!


Mutatok példát a komplex ütemszerkesztésre, ilyenek jöhetnek, bár ha lehet, ne az ismertebbektől, mint Animals as Leadres, vagy Tesseract, mert azokat ismerem, de az alábbi pl jó irány, ütemorientáltan komplex, KIFEJEZŐ:


https://www.youtube.com/watch?v=zVffuZvCT8k


Vagy pl e két alkotás, melyek komplex kísérletező, progresszív jellegűek, két, egymástól eltérő fajta:


[link]


[link]


Ilyesmi albumok jöhetnek, főleg a kevésbé ismert előadóktól.



2022. febr. 11. 18:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Azt hadd kérjem, hogy amikor albumot (esetleg hosszabb, 8-10 perces számot, vagy EP-t linkeltek), LEGYEN OTT AZ


ELŐADÓ és az ALBUM C Í M E.


Ne csak a link. Köszi.

2022. febr. 11. 19:00
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Ismét egy sznob kérdését olvashatjuk, aki a világon mindent hallott már.

Sőt Petrucciék tényleg semmit nem csináltak, csak igaz lerakták minden idők egyik legjobb albumát a Scenes from a Memory-t, meg az Images and Words-t ami totál benne van talán a 100 leghatásosabb könnyűzenei albumba.

Amúgy minek tetted fel a kérdést? Úgy sem fog neked senki kielégítő választ adni, hisz írtál egy csomó fröcsögést és leszóltál egy csomó eredményes, és hatásós művészt.

Igen, Dream Theater érzékeny pont nálam, ki nem bírom állni amikor olyanok írkálnak róluk akik hallottak 3 zenét...

Teljes diszkográfiájukat lefordítottam, az utolsó 3-4 sorlemezen kívül azért bármelyik banda büszke lenne, még a Yes is, ilyen magas színvonalú és változatos lemezgyűjteménnyel. Rush-n kívül nincs még 1 banda ennyi hibátlan albummal.

Ülj le és hallgasd meg az Awake-t vagy az Images and Words-t, Kevin Moore-nak igazán nagy lelke volt a zenében és talán tényleg ez a 2 album az amiben az arányok nagyon el vannak találva és nincs túltolva semmi. Rudess éra megosztóbb lehet, de ők alapvetően mindig is koncepcióban és klasszikus zenei alapon gondolkoztak, lásd Octavarium.

Hozzátéve van viszonyítási alapom, több mint 300 progresszív metal bandát tartok számon akit hallgatok, Dream Theater kb. a felükre hatással volt, akire éppen ők nem arra a Fates Warning, a Cynic vagy a Psychotic Waltz. Szerintem elég elgondolkoztató, lehet az általad istenített banda is Petrucci hatására fogott hangszert.(King Crimson és a


Na a kérdésre kitérve:

Aghora - Aghora: Fuziós-jazz és progresszív metal ötvözése, Sean Malone a legjelentősebb jazz-metal basszeros játszik rajta, zseniális.


Canvas Solaris - Sublimation: instrumental jazz-metal, elég bonyolult a ritmikája szerintem tökéletes hallgatnivaló.


Disillusion - The Liberation: Kicsit könnyedebb progresszív metal, de vannak benne nagyon szép pillanatok.

Most így ezek ugrottak be, Ayreon-ra megérhet ránézned meg a Star One-ra is.

Tool-t ki na hagyjam, kb. az általam felsorolt összes együttesnél jobbak, Fibonacci és a sok elvont szöveg miatt no1. kb.

2022. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
"(King Crimson és a a Emerson, Lake & Palmer nyilván más kor idő, de az ő hatásukat nem vitatja senki)ez valamiért megszakadt.
2022. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Opeth.
2022. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az Opeth-es korrekt volt és tudott szöveget értelmeni, neki köszi, bár az Opeth nagyon ismert, jeleztem, h ismertet lehetőleg ne, de mindegy, ő korrekten válaszolt.


Az elsőnek üzenem, tanulj meg szöveg értelmezni, kötözködő öcsike! Idézem, mit nem tudtál értelmezni egyáltalán, a soraimból:


"egyedi hangzású zenei albumokat tudtok ajánlani?...előre is köszönöm

...

(oké, biztos van sok alstílus, amit még nem ismerek, de ne vesszünk el a részletekben)

...

NE ajánljatok sablon progresszívet, mint Dream Theater, ahol öncélúan és sznob módon virgáznak"

2022. febr. 11. 20:10
 6/22 A kérdező kommentje:
Az első alatt értem a 19:46-ost.
2022. febr. 11. 20:11
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom menthetetlen vagy.

De a kérdésemre nem válaszoltál, ha ennyire mindenható vagy zenei téren hogy tudunk neked újat mutatni?

Ha meg szerinted az Aghora sablonos prog metal az a te bajod...

2022. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
(Nem mellesleg csak ismert zenekart említett a 19:46-os, de ez a kisebb baj, a kötözködése a gond. Kérem a korrekt elolvasását és értelmezését a kérdésnnek, és a jó szánédkot midnenkitől, köszönöm. Egyébíránt én is szeretem a Tool és a Canvas Solaris zenekarokat.)
2022. febr. 11. 20:13
 9/22 A kérdező kommentje:

Még annyit kérnék tisztelettel, hogy önellentmondástól mentesen írjhatok, ha lehetséges, megköszönném. Az Opeth-es oké volt.


Viszont az, hogy az 1969-ben indult King Crimson-nak, aki mind a progresszív rock atyja, 1969-től, mind a matek-rock-nak is atyja, mégpedig 1981-től, nehogy már annak tanítson egy jóval később alakult zenekar, pl Dream Theater, mert valójában a Dream tanult tőlük, lévén későbbi prog a Dream.


Szóval aki évtizedekkel később indult, nehogymár az tanítson évtizedekkel korábbi öreg mestereket... Ezek szerint az ősi zenei mestereket még nem ismeri a kötözködő, 19:46-os hozzászóló. Van ilyen...

2022. febr. 11. 20:19
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

#10.Ott írtam alatta, ha nem vetted észre, a zárójelet.(19:48)

King Crimson-t meg felesleges bemutatni, fölig hogy a Red az egyik kedvenc albumom...

Opeth amúgy a gutenbergi death metalt vitte tovább gyakorlatilag, semmivel sem sablonmentesebb mint bármelyik más általam felsorolt banda.

Dark Tranquillity Skydancer albumba gyakorlatilag benne van az Opeth stíluselmeinek egy nagy része.

A most általuk játszott prog-rock-t gondolom nem kell bemutatni hogy honnan származik.

2022. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!