Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minek a hatására kezdtél el...

Minek a hatására kezdtél el keményebb metal zenéket hallgatni (pl thrash, black, death)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az osztalyfonokom hatasara:) Nagy trash es black fan volt.
2010. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kevés olyan metált hallgatok, ami az általad felsorolt kategóriába tartoznak (a trash belőle a legtöbb), de azoknál nem volt hatás. Magamtól fedeztem fel őket, az akkori baráti körömben is elsőként.
2010. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallgattam sosem metalzenét, mert nem tetszik. (Tiszteletben tartom, ha valakinek bejön, no fika)

Én még a nyolcvanas években voltam középiskolás. Akkor ott az osztályban nagy divat volt a lagymatag diszkózenét imádni és fikázni a Depeche Mode-ot, ami keményebb zene volt az ilyen Pet Shop Boys és teársainál. Én pl azért lettem "depeses", mert annyira mindenki utálta, hogy végül az tett kíváncsivá- És megszerettem.

2010. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Indusztriális metál számít? Mert én azért mert egyszerűen megtetszett. Amúgy is bírom Németországot, és mikor meghallottam a Rammsteint először csak szörnyülködtem. Aztán a fejemben 2 napig ment a Keine Lust (azt hallottam először), és elkezdtem meghallgatni tőlük néhány más számot is. És egészen megtetszett, mégpedig annyira, hogy azóta nem is igazán érdekel semmilyen más műfaj.
2010. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Óh, ez egy hosszú folyamat volt, egy megállíthatatlan folyamat :)

Először is meg kellett szeretnem a rock zenét. Az electro zenéket sosem szerettem. Kezdtem egy kis Nickelback-kel, Eddával, aztán amikor kezdett jobban érdekelni a dolog, akkor belehallgattam a Metallicába. Gondoltam magamban, hogy ez tök jó :D Aztán a Hammerfall, Sonata Arctica stb. Folyamatosan ismertem meg újabb és újabb zenekarokat, mert egyszerűen igényem volt rá. Ahogy egyre jobban be tudtam fogadni a keményebb, fémesebb hangzsú zenéket, úgy szerettem meg ezeket is (black- és death metál nem hallgatok).

Az, hogy valaki szereti az ilyen zenét, nem csak attól függ, hogy megszokja-e vagy sem. Hanem attól is, hogy benne van-e a zene iránti tisztelet, illetve az érdeklődés az ilyen zene iránt.

Csak szép, lassan, fokozatosan.

2010. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Belső hangok mondták, hogy gyilkolás helyett hallgassam inkább a metal zenét.
2010. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31vagyok 7éves koromba tetszet meg a metál zene (kreator) azóta csak a metál.vagyis:(rock-tól death,metál-ig minden)
2010. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jani Fater ***** válasza:

Ilyen alapalbumok hatására,amelyek szerintem a legjobbak,ezek nálam alapművek(nem sok van belőlük:)


1.Slayer-South of Heaven

2.Slayer-Reign in Blood

3.Metallica-Master of puppets

4.Death-Sound of Persevarance

5.Dark Tranquillity-Projektor

6.Sepultura-Arise

7.Kreator-Violent Revolution

8.Death-Symbolic

9.Black Sabbath-Paranoid

10.Celtic Frost-Into the pandemonium


Igy leirva elég old-school arcnak tűnhetek,de nálam

a The Cure-től a Systers of Mercy-n át minden jöhet a System of a dawn-ig.Nálam az számit,hogy egy adott banda mennyire egyéni,szinvonalas,stb.

2011. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam úgy, hogy kiskorom óta szeretem a rockot, a középiskolás osztályomban meg mindenki diszkós volt rajtam kívül, és mindig szidták a rockosabb zenéket. Én meg szerettem volna minél jobban kitűnni a tömegből és elkezdtem metált és fokozatosan egyre keményebb zenéket hallgatni. Először csak a Slipknot, Rammstein, System of a Down.. és hasonló zenéket, később már komolyabb heavy metált, végül death metalt és black metalt is. Szépen, fokozatosan szoktam rá :)
2011. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így születtem, felvarrós mellényben, töltényövvel, fehér cipőben, csőgatyával, minden fszom csuklószorítókkal, és én találtam fel a thrash, death, black metalt! Viccen kívül, pár jó kazettával indult az egész, megtetszett, és valahogy nem tudtam, de nem is akartam tenni ellene :)
2011. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!