Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok jó klasszikus...

Ajánlanátok jó klasszikus gitárokat?

Figyelt kérdés
Arra a szintre gondolok, amik már szépen szólnak, és jó anyagból készültek, nem fogják a minőségük nagy részét pár éven belül elveszteni. 3/4-es méretet preferálnám, de a 4/4-eset sem zárom ki. Köszönöm.

2022. febr. 19. 21:57
1 2
 1/18 Mojjo ***** válasza:
100%

A 3/4 az gyerekméret. Egészen kis kezű felnőttek is 4/4-et használnak. Ráadásul 3/4-es méretben, mivel kinövésre tervezett, hamar hátrahagyandó tanulóhangszer, nem fogsz jó minőségű hangszert találni.

Mindenesetre a legfontosabb kérdés: mennyit szánsz rá?

2022. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Ez már egész jó:

[link]

2022. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Mojjo ***** válasza:
96%
@2: Az a kemény, hogy az árkategóriájában az egyik, ha nem a legrosszabb gitár. Értem én a poént, de most pont nem nyert :D
2022. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

3

Az a kisebb baj hogy nem értesz hozzá, az a nagyobb, hogy ez sem tart vissza az okoskodástól.

2022. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Áron azért nem gondolkodtam, mert nagyjából pont arra a szintre gondolok, ahol már jó minőséget kapok. Ezért nyílván nem a 26.400 eurós gitárra gondolok, amit a 2-es ajánlott, mert 1000 alatt is lehet már a szükségemnek megfelelő hangszert kapni. Nyílván nem is a belépő szintet keresem 60.000 körül. A lényeg, hogy legyen jó anyagból, ami nem veszt a minőségéből nagyon hamar, de többszázezer alatt is lenne ilyen hangszer, az arany középutat választanám. Árat nem írok, mert nem eszerint szeretném befolyásolni a válaszokat, csak egy szimpla, jó hangszert keresek.
2022. febr. 19. 22:18
 6/18 A kérdező kommentje:

2017-ben vettem egy 40.000-es gitárt, az kísért az utamon idáig, de már egy jó ideje érzem, hogy egyre jobban veszti el a minőségét, dísznek jó lesz.

A 3/4-esek valóban mind "kinövésre" tervezettek? Nincs egyáltalán kis kezem, sőt hosszú ujjaim vannak, de gondoltam, hogy a cipelés szempontjából nyilván jobb lenne.

2022. febr. 19. 22:23
 7/18 Mojjo ***** válasza:
49%
@4: Hidd el, abszolút értek hozzá, azért mondtam, amit :)
2022. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 2-es, de egész drága az a gitár, amit ajánlottál, még az autóm sem ér annyit. Ha értesz hangszerekhez, esetleg tudnál egy olyat ajánlani, ami "MÁR" megüti azt a szintet, ahol jó minőségü klasszikus gitárt kapok, és nem azt a szintet, ami több millióval felette van?
2022. febr. 19. 22:42
 9/18 Mojjo ***** válasza:
100%

@5-6: A cipelés szempontjából alig van különbség. Szerintem felejtsd el a 3/4-et.

Ami a konkrét gitárokat illeti, én az itthoni kínálatból három spanyol manufaktúra gitárjait javasolnám neked.

1, Francisco Bros: [link]

2, Paco Castillo: [link]

3, Camps: [link]


Ezek a gitárok Spanyolországban készülnek, viszonylag kis manufaktúrákban, viszonylag alapos odafigyeléssel. Egy év alatt kb annyi gitárt gyártanak, mint mondjuk a Yamahánál egy lazább délelőtt folyamán. Konkrét típust nem mondok, főleg árkategória ismerete nélkül. Na megaximálisan ajánlott élőben megnézni őket, és akkor alighanem tudni fogod, melyik kell neked :)

2022. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hangsúlyozom, hogy árkategóriát azért nem szántam írni, mert nekem AZ a minőség számít, ahol már megbízható a hangszer. Legyen az 100.000, vagy 200.000. Ha 60.000-ért van olyan gitár, ami köztudottan nagyon jó anyagból készült, és nem lesz minden baja pár éven belül, akkor áldásom rá, nekem az is jó, tényleg minőség alapján szeretnék vásárolni, nem feltétlenül szeretnék nagyon a pénztárcámba nyúlni, de ha szükséges, megteszem, az elfogadható minőség a legfontosabb ennél a vásárlásnál.
2022. febr. 19. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!