Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok jó klasszikus...

Ajánlanátok jó klasszikus gitárokat?

Figyelt kérdés
Arra a szintre gondolok, amik már szépen szólnak, és jó anyagból készültek, nem fogják a minőségük nagy részét pár éven belül elveszteni. 3/4-es méretet preferálnám, de a 4/4-eset sem zárom ki. Köszönöm.

2022. febr. 19. 21:57
1 2
 11/18 Mojjo ***** válasza:
100%
@10: Ezeknél nem ajánlott lejjebb menni árkategóriában. Pl egy alap Francisco Bros 160-170 körül van, annyit megéri rászánni. Tőlük két gitárom is van, maximálisan elégedett vagyok velük, még drágább gitárokkal szemben is. De a másik két manufakúra termékeit is ajánlott megnézni. A Camps is remekjó gitárokat csinál, és akár már 200 ezer alatt kaphatsz tőlük is igencsak jófélét, amivel nem lesz jó ideig gondod. Sőt. A Camos gitarokban fém nyakmerevítő pálca van, ami garantálja, hogy keményebb hőmérséklet- és páratartalom változásokra sem fog a nyak úgy reagálni, hogy köszöni szépen és mélyen meghajlik előttünk :)
2022. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mojjo ***** válasza:
100%

Neked meg, kedves 2-es/4-es, csak hogy bővítsem a látóköröd. Ha valaki a cédrus megszállottja, ennyiért kellő türelemmel és szerencsével meg lehet csípni egy jó állapotú Daniel Friedrich gitárt és olyan hangszer lesz a kezében, ami nem egy dimenzióban játszik a linkelttel. Vagy egy Robert Bouchet gitárt és dettó.

De ha valaki újat akar, korunk - pár nappal ezelőttig - legnagyobb élő legendájának, Jose Romanillosnak az utolsó gitárjai is ebben az árkategóriában mozognak. Nagy sajnálatra pár napja már csak simán legenda. Mindenesetre egy Romanillos gitár is pár ligával feljebb játszik, mint az általad linkelt.

Vagy lazán vehetsz Enrico Botelli gitárt ebből a pénzből. Lazán. Paulino Bernabe vagy Felipe Conde csúcsmodelljei is bőven beleférnek és nem kicsit vannak felfelé az általad linkelttől. Sőt, ezért Paulino Bernabe Sr. gitár is lesz, ha visszakacsintgatunk a használthoz - és újfent egy legendát tarthatsz a kezedben.

Ha kicsit modernebb konstrukcióra vágysz, Jim Redgate rácsbordázatú, vagy Michael Brück duplafedelű gitárjai is beleférnek. De amúgy eredeti Smallmann vagy Dammann gitárok is, ha már... Visszatérve a hagyományosabb építésmódokhoz, Dominique Field, nem lehet nem megemlíteni. És még nagyon nagyon hosszan lehetne folytatni, sok legendás gitárkészítő mester kimaradt.

Van választék bőven ennyi pénzből megvehető gitárokból, amik azért nem kicsit jobbak az általad linkeltnél. Persze ezeket nem a Thomannon kell keresni :)

2022. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. febr. 20. 00:03
 14/18 anonim ***** válasza:

A Ramírez gítárok védelmében el kell mondanom, hogy jó pár éve Németországban egy hangszerboltban kiszúrtam egy Ramírez R1 gitárt, amely ezer Euróról le volt értékelve hétszázra, úgy sem vették.

Gyorsan leporoltam és felhangoltam, aztán játszottam rajta vagy egy órát, nem bírtam letenni, nem bírtam otthagyni. Volt éppen annyi pénzem, de nemrég mentem ki előtte dolgozni és még nem sokat kerestem, így alig maradt volna pénzem, ezért hosszas habozás után otthagytam, de nekem nagyon bejött és otthon megnéztem az interneten, tényleg ezer körül volt az ára mindenhol, de másnap mire visszamentem, hogy mégis megveszem, valaki már megelőzött, talán aki hallotta ott a hangját, amikor játszottam rajta, mert előzőleg a kutya sem törődött vele.

Aztán ahogy hallottam, nem is a Ramírez csinálta már ezeket a hangszereket, hanem a Raimundo, de nekem nagyon, nagyon tetszett a hangja, azóta sem volt olyan hangszer a kezemben, ami ennyire bejött nekem, pedig voltak ennél drágábbak is, amikkel találkoztam. Na persze ennyire drága gitárt még nemláttam közelről, mint a 2. válasz linkjáben szereplő, de amin a Ramírez embléma hivatalosan rajta van, az nem lehet rossz, Mojjo is csak viszonylagosan értette gondolom, hogy ár-érték arányban lehet ennél jobbat is találni.

2022. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Mojjo ***** válasza:

@14:

"Mojjo is csak viszonylagosan értette gondolom, hogy ár-érték arányban lehet ennél jobbat is találni."


Ahogy mondod. Nyilván piszkosul jó gitár az a #2-ben linkelt. Csak épp ebben az árkategóriában már legendákkal néz szembe. Olyasmi ez, mintha egy Porsche 911GT-t nézegetnénk, ami minden létező téren brutálisan jó sportautó, de egy Bugatti Chiront is kaphatnánk ugyanazon az áron.


Ha már Németország: véletlen pont ott van egy-két bolt, ahol az általam említetteket, vagy hasonló kategóriájú gitárokat ki lehet próbálni :) Nem egyszerű ügy, mert ezek egyedi, mesteremberek által készített remekművek, és csak nagyon kevés jut el boltokba a hangszereikből, a legtöbbet direkt egyéni megrendelésekre készítik, általában sok éves várólistával. És ezek a boltok sem átlag hangszerboltok, hanem erre specializáltak. A legnagyobb közülük Németországban a Siccas guitars:

[link]

Nem lehet csak úgy besétálni, időpontot kell egyeztetni.

2022. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én néháyn éve 2ezer euró értékben akartam klasszikus gitárt venni. A legrosszabb meglepetés egy Ramirez volt, az is valamilyen anniversary modell, 1800 euró körül. Borzasztóan gyenge volt, de persze megmagyarázták, hogy az a kis csörgés az kiküszöbölhető egy jó beállítással, meg majd nem lesz ilyen tompa hangja, ha teszek rá egy jobb húrt, meg idővel majd kinyílik a hangja (pedig cédrus volt, nem hiszem, hogy olyan sokat nyílhatott az a hang).


Úgyhogy én vitatkoznék azzal, hogy ami Ramirez az csak jó lehet. :D Biztos van sok jó, de olcsóbb kategóriában én csak jobbakat találtam.

2022. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja és slussz poén, hogy a másik iszonyat gyenge hangszer pont egy Raimundo volt. Pedig abból a 100-200ezres modelleket szerettem, de ott is egy 550 ezres össze-vissza szólt.
2022. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mojjo ***** válasza:
@16: Végül mi lett a szerencsés kiválasztott? :)
2022. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!