Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak az én szubjektív tapaszta...

Csak az én szubjektív tapasztalataimon álló negatív sztereotípiám az,hogy a rockerek és metálosok többsége maflább és igénytelenebb az elektronikus zene fanokhoz képest?

Figyelt kérdés

Brit szociálpszichológusok kimutatták, hogy az elektronikus zene fanok intelligensebbek,okosabbak,szebbek és sokkal liberálisabbak/nyitottabbak a tablettásbort szlopáló bőrkabátosoknál,rockereknél.Persze nem mondom, hogy nem lehetnek kivételek.Nagyon sok évvel ezelőtt már kezdeményeztem erről diskurzust az oldalon, de akkor még tini voltam és természetesnek véltem, hogy sok rocker vesz körül,de aztán örömömre ők is stílust váltottak (ma már rég electromerek és cikinek tartják a rocker múltjukat)a huszas éveik legelején és ez igényesség terén hatalmas fejlődést okozott náluk, mert a fiúk sokkal szexisebbek lettek, míg rockerként kb szürke kisegerek voltak. Ráadásul egyetemeken, normális szakokon/karokon egyetlen acélbetkós bőrkabátos kikencézett ricsajt hallgató csodával se találkozni,viszont a szakmunkásképzőkben és azok előtt annál inkább látni kannásboros csodákat. Illetve én úgy látom, hogy nagyon nagy részük alkoholista, drogos, gyógyszerfüggő és bagós is, talán azért, mert a rockzenék többsége szörnyen depresszív. Ezeket ne sértésnek vegyék a rockerek, nekem csak a diskurzus a célom. Mások is ezt tapasztalják,vagy csak én vagyok túl negatív?

Ha ide nem akarod leírni a véleményedet, akkor küldhetsz levelet a lilidoki@gmail.hu-ra.



2022. febr. 22. 03:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Link a tanulmányról?
2022. febr. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Na ekkora baromságot már itt is rég olvastam! Brit tudósok, na persze. Tablettásbort szopogató bőrdzsekis bakancsos rockereket meg talán a 80-as években lehetett látni utoljára. Max a 90-esek elején.
2022. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
a linket pls, ezt így nem tudom komolyan venni 😀
2022. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tuti trollkodik, nem hiszem hogy valaki ezt komolyan gondolja.
2022. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Brit szociálpszichológusok kimutatták, hogy az elektronikus zene fanok intelligensebbek,okosabbak,szebbek és sokkal liberálisabbak/nyitottabbak a tablettásbort szlopáló bőrkabátosoknál,rockereknél."


Ha már kamu statisztikát linkelsz, legalább gondolkozzunk.


Drága mucikám, mint 10 éve angliában élő rockzene rajongó, megosztanám veled, hogy itt az alhoholfogyasztási szokások picit másak ám mint kishazánkban.


A bor drága, és általában a 35-40es Karenek isszák az Echo Falls rozét.

Az átlag metálos sörözik, cidert iszik, illetve max töményezik, a legnépszerűbbek pl a Hobgoblin, Tooper sör, meg úgy általában a pale ale-ek.


Talán a borhoz legközelebb álló dolog a Buckfast, de az inkább a punkok jellemző itala, és egyáltalán nem rossz, kb mint egy fűszerezett sangria.



Egyébként a legtöbb raveben pobt ugyanazok a cuccok voltak beszedve mindig is, amiket pl Lemmy is tolt, szóval szerintem itt a szempont az, hogy üssön.



"Persze nem mondom, hogy nem lehetnek kivételek.Nagyon sok évvel ezelőtt már kezdeményeztem erről diskurzust az oldalon, de akkor még tini voltam és természetesnek véltem, hogy sok rocker vesz körül,de aztán örömömre ők is stílust váltottak (ma már rég electromerek és cikinek tartják a rocker múltjukat)a huszas éveik legelején és ez igényesség terén hatalmas fejlődést okozott náluk, mert a fiúk sokkal szexisebbek lettek, míg rockerként kb szürke kisegerek voltak. Ráadásul egyetemeken, normális szakokon/karokon egyetlen acélbetkós bőrkabátos kikencézett ricsajt hallgató csodával se találkozni,viszont a szakmunkásképzőkben és azok előtt annál inkább látni kannásboros csodákat."


Ez amiatt van, mert az ország komformista, és az ember csak szürke kisegér külsővel jut előre. Ha ötvenes nők is kapnának értelmiségi munkát kék hajjal bakancsban is, akkor hidd el, jóval több lenne.



"Illetve én úgy látom, hogy nagyon nagy részük alkoholista, drogos, gyógyszerfüggő és bagós is, talán azért, mert a rockzenék többsége szörnyen depresszív. Ezeket ne sértésnek vegyék a rockerek, nekem csak a diskurzus a célom. Mások is ezt tapasztalják,vagy csak én vagyok túl negatív?"


Te vagy túl negatív, és nem érted, hogy működik a pszcihológia.

Ha az embernek kilátástalan az élete, akkor hosszú távon abból azért lesz addikció, mert ezzel tudja kicsit elnyomni azt a retket ami körülveszi.


Általában boldog embereket nem szippant be veszélyes mértékig az ilyesmi, jókedvből isznak meg csinálnak egyebeket, de nem a képszakadás a cél, és egy random szerda este nem akar minden áron atomrészeg lenni csak úgy.


Már ha felhoztad, a legtöbb elektronikus zenét hallgató egyén pont nagyon keményen drogos, mert (bár van ilyen) de nem gyakori, hogy full józanul menne elmegy rave-be.

Ezt mindenki tudja, különösen akkor egyértelmű ha józanul mész be egy ilyen közegbe. Múlt héten voltunk lenn a Cyberdogban, ahol ugye állandóan megy az acum acum, vannak táncosaik, és neonnal van bevilágítva minden. Nem igazán gondolom, hogy mindenki baromira drogellenes lett volna lol.


De, szóval ha az angol statisztikát felhoztad, az itteni meg az otthoni arcokat összehasonlítva a depresszió oka nem a zene, hanem az élethelyzet, mert érdekes módot itt teljesen kultúrált emberek ülnek a Devben meg a World's End tetejében és aljában.


Fesztiválozni legutóbb a Damnation-on voltunk, az is tökre kultúrált volt.


Ha az embereknek van egy jövőképe, meg élvezhető az élete, akkor zenei preferenciától függetlenül nem lesz jellemző, hogy önpusztításba meg katatón állapotokba meneküljön.

2022. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen. Például egy Ozora, vagy Tomorrowlandhez hasonló fesztiválon nyilván nincsenek bemindenezett emberek, akik tárcsányi pupillákkal kémlelik a negyedik dimenziót, mert kifinomult, intelligens és műértő közönségről beszélünk... Hagyjuk ezeket a sztereotípiákat, minden stílus kedvelői között akadnak igényesek és igénytelenek. Ez pedig a személyiségtől függ, nem pedig a zenei ízléstől.
2022. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


🤫🤫🤫

2022. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Tom Benko ***** válasza:
100%

Jelzem, a fentieket pont a metálosokról mutatták ki.

[link]

2022. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Hintalow ***** válasza:
100%

Nyugi pajti, miután túllendülsz a 16/17-ik èletèveden, hirtelen furcsán megfoghatatlanná válik majd az, hogy zenei izlès alapján próbálj bekategorizalni embereket

(A nagy többsèg e körül nő ki belőle) 😃

2022. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

" Nyugi pajti, miután túllendülsz a 16/17-ik èletèveden, hirtelen furcsán megfoghatatlanná válik majd az, hogy zenei izlès alapján próbálj bekategorizalni embereket


(A nagy többsèg e körül nő ki belőle) 😃 "

Kategorizálás az lenne, ha azt mondanám, hogy a aki rocker az már csak tróger ember lehet, de ilyet nem mondtam, csupán annyit, hogy az igénytelenebbek száma ezekben a szubkultúrákban felülreprezentált a többihez viszonyítva az én megfigyeléseim, szubjektív interpretációm szerint. Igaz a study amire fent hivatkoztam árnyalja ezt a képet is, ezért elő fogom keresni.


A 16 évemben hatalmas one direction fan voltam, de ugye akkor 2012-ben más idők jártak. Aztán 19 évesen már totálisan untam a zenéjüket, illetve külsőre sem jöttek már be, és 20 évesen stílust váltottam és azóta technos, dnb-s trape zenés körökben mozgok. De ennek is már 5 éve, szóval nagyon nem 16-17 vagyok úgyhogy ennek fuss neki mégegyszer :D

2022. febr. 22. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!