Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 1973-80 közti szintetizátor...

1973-80 közti szintetizátor albumok? A híresebb előadókon kívül? Kifogytam ötletekből.

Figyelt kérdés

Nem tudom, rossz kulcsszavakkal kerestem-e, de megakadtam neten. A régi analóg szinti hangzás az egyik kedvencem, főként 1973-80 közti időszakból. ALBUMOKAT tudtok ajánlani ezen időszakből, ami elektronikus? (Lehet dallamos is, meg ambientbe hajló, vagy sequencer-es akár.)


- KIVÉTELEK (csak mert ezket könnyen találni és már viszonylag sokat ismerek ebből) :


krautrock stílus (Kluster, Cluster, Neu, Amon Duul, Can, Faust satöbbi...) ;

psy-rock (Pink Floyd, Silver Apple) ;

tánczenék, tánczenei dallamok, syth-pop, new wave;


KIVÉTELEK még ezen előadók:


Wendy Carlos

Tomita

Jean-Michel Jarre

Kraftwerk

Tangerine Dream

Kitaro

Vangelis



2022. jan. 30. 18:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hangszerelése legalább 80% szintetizátor legyen.

Nem az elektro-akusztikusokra gondolok most, mint elektromos zongora, vagy hammond orgona.

(Az is jó, de most nem olyanokat gyűjtök.)

2022. jan. 30. 18:21
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja és a jazz, meg fóziós jazz: HATÁERESET,

de inkább most ne ilyet... Tudom, Hancock csinált 1980 körül ilyesmiket, de most őt hagyjuk...

2022. jan. 30. 18:23
 3/11 A kérdező kommentje:
*fúziós jazz: határ eset.
2022. jan. 30. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előadók: Space, Kaj Roger Willumsen*, ELECTRIFY001*


Albumok: Droids - Star Peace


Számok: Expo - Walkie Talkie


* Ők mostaniak, viszont érdemes belehallgatni. Electrify csak régi számokhoz nyúl hozzá saját ízlése szerint, de érdemes tenni egy próbát.

2022. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket nem ismerem, kivéve a Space-t ("Ablak zenéje").
2022. jan. 30. 19:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként főleg olyan hangzásokat keresek, mint ezen albumoké:

Tangerine Dream: Phaedra (1974)

Tangerine Dream: Stratosphear (1976)

Tangerine Dream: Cyclone (1978)

Ezek dallamosak, mégis van bennük némi ambient jelleg, mégse nre age. A kifejezet nem age-t nem szeretem, bár sokszor oda sorolnak oylat is, ami nem igazán onew age, mégis szeretem.


Természetesen nem muszáj mereven 1973-80 közöttinek lenni, ez egy irányadó, bár valóban elsősorban ezen időszakból érdekel. De Pl a TD: White Eagle (1982) is ez a hangzás, imádom azt is! Vagy pl Kraftwerk: Computer World (1981) egészen más, de ez is ugye szinti hangzás, bár az már az elektro stílus elődje, viszont tel van ambient-szőnyeggel. Sőt, az 1988-as Jarre album (Revolution) is erősen szinti hangzás, az meg a szimfónikus felé hajlik a címadó tételeivel, az is érdekes. Pedig az már majdnem a 90es évek...

2022. jan. 30. 20:04
 7/11 A kérdező kommentje:

Helyesbítek: A TD - Phaedra(1974) NEM dallamos, annak inkább a sequencer (úttörő) alkalmazása az izgalmas (de az ambient részek is tetszenek benne).


Apropó: Klaus Schulze-t NE ajánljatok, ismerem számos albumát. Viszonylag tetszik, és elég ismert is (TD-ben kezdte). A ritkábbakra kezdtem vadászni.

2022. jan. 30. 20:07
 8/11 A kérdező kommentje:

És temréseztesen a 70es évekbeli TD tagjainak szólólemezeiből is hallottam már párat.


KÜLÖNFÉLE ORSZÁGOKBÓL pláne érdekelne, pl Japánban Tomitán kívül?


Vagy magyar? Ot volt a P.R.Computer álnévena Panta Rhei, az volt a "magyar Kraftwerk", bizonyos időszakaiban, ezt is ismerem. Meg az Omega lemezek közül a 70es évek végén az Időrabló, Gammapolis félig szintetizátor jellegű, az is oké, de már ismerem. Benkő szólót is ismerem.


Németországból is voltak érdekesek, ugye a TD, Kraftwerk igen ismertek. Meg a kraut-rock zenekarok (Kluster, Amon Duul, Neu...)


Más országokból akár? Nagy-Britannia, USA, Kanada, Dél-Korea, skandi, balkáni, délamcsi stb?


Talán átment a sejtetésem, hogy a progresszíven szintetizátor hangzást keresem, főleg 70es évekbeli analóg szintikkel. Csipázom ezt a vonalat (is).

2022. jan. 30. 20:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és a George Harrison- nak a musique concrete stílusú szinti albumát is hallottam a Beatles tagok közül. Az is kiesik. Amúgy az már távolabb áll tőlem, pedig szeretem a kísérletező zenéket is.
2022. jan. 30. 20:16
 10/11 TR75 ***** válasza:
100%

Berlini Iskola művelői?

Peter Baumann három albuma? (Romance '76 - 1976, Trans Harmonic Nights - 1979, Machines Of Desire - 2019)

Baumann/Koek - Baumann/Koek - 1979 - [link]

Vangelisnek is vannak komolyabb hangzású darabjai a hetvenes évekből (Spiral és társai - én amúgy nem kedvelem általában a zenéit, mert nekem túl "egyszerűek" /mármint hangzásban/, a Tűzszekerekkel meg az 1492-vel ki lehetne kergetni a világból :-D)

Nekem nagy kedvencem Sinoia Caves: Beyond The Black Rainbow - Original Soundtrack. Analóg szintetizátorok, nem könnyű lemez, de a hangzás odab...ver (a film meg őrület).

(Aztán csak úgy zárójelben Presser Electromanticja?)

2022. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!