Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan/honnan tudnám megtanuln...

Hogyan/honnan tudnám megtanulni a zene alapjait gitározáshoz énektanár nélkül?

Figyelt kérdés

Még sosem foglalkoztam zenével (kb. semmi fogalmam sincs az elméleti részéről), de szeretnék megtanulni gitározni. Tudom, hogy erre a legalkalmasabb lenne egy énektanár, de ezt most anyagilag nem igen tudnám finanszírozni.


Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne az alapokat megtanulni? Például van-e esetleg olyan könyv, youtube playlist ami segíthet?


Már szétnéztem, és sok videó van viszont egyiken sem tudok eligazodni, mert nem tudom, hogy meddig veszi át az alapokat, és mi az amire szükségem lehet belőle. Énekléshez nem igen van hangom szóval csak gitározáshoz szeretném megtanulni az alapokkal együtt.


Előre is köszi



2022. febr. 26. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Muszty-Dobai gitáriskola. Több helyről letölthető. De biztosan vannak oktató videók a Youtube-on.
2022. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
28%

@1: Hát abból zeneelméletet nem fog tanulni :)

------

Viszont aki keres, az talál. Annyi anyagot lehet neten összeszedni a témáról, amennyit csak akar az ember. Ha valaki nem tudja magának felépíteni a tananyagot, annak nem való az önálló tanulás, és nincs más, mint irány egy tanár.

2022. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen viszont kezdőként fogalmam sincs hogy lehetne a tananyagot felépíteni, milyen tanmenet alapján, mert nem tudok semmit a zenéről. Sok mindent találni a neten de leginkább össze-vissza.


Egyébként ha van valamilyen könyv a zeneelméletről annak is szívesen örülnék, mert én nem igen találtam.

2022. febr. 27. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Szépen lepontoztak a kis Santanak, pedig a Muszty akármilyen trotty, még mindig a legjobb a nulláról kezdő gitárosoknak.

Zenelmélet MINEK, amikor valaki azt se tudja, hogy kell kézbe venni egy gitárt? Ez persze megtanulható bármelyik videómegosztós videóból is. De a Musztyban benne van a TAB rendszer, az alapvető akkordok, ha jól emlékszem ujjrenddel. A legprimkóbb pengetési technikákat átveszi, az ABC-s hangokat elmagyarázza. Nyilván arpeggiozni, improzni nem tanít, de arra ott a Yt. Jó, hogy nem mindjárt a Kesztler-Összahgzattant ajánljátok...

Aki amatőr módon kezd a hangszertanuláshoz, úgyis a hármashangzatokkal kezdi, nem áll neki skálázni. Ha meg annyira tehetséges, megérti a TAB rendszert és szépen megtanulja a kedvenc szólóit, de az elég ritka, hogy egy kezdő a Sweet Child of Mine introjával kezdjen.

2022. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, és kedves Kérdező, még valami: '93-ban én is Musztyból, meg a haveroktól kezdtem el gitárt tanulni, tanár nem látott.Csak a magam szórakoztatására gitároztam mindig, meg lányokilag jól jött az a pár dal, amit fejből megtanultam. :)

Amikor lehetőségem volt venni egy olcsó strato-t, addig buzeráltam, míg a Hey Joe, Purple Haze elég jól nem ment. Ma már elég faján eljátszom az All Around the Watchtower-t szólóval, mindennel, pedig abszolut hobbi szinten pengettem mindig is. Csak Yt-vidik alapján, még egyszer mondom, gitár tanárnál nem jártam, zongorát/orgonát tanultam zenetanártól.

2022. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
1/5 A Muszty - Dobaitól nem kell jobb egy kezdőnek....Bárcsak nekem is meg lett volna hamarabb....de csak pár kottafüzetből tanultam autodidakta módon...1984 - ben...
2022. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!