Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek érdemes belekezden...

Szerintetek érdemes belekezdeni, rendesen megtanulni 22 évesen gitározni ? Több éves rossz alapokkal/berögződésekkel ?

Figyelt kérdés

Már vagy 7-8 éve van gitárom, az akkordozást és skálázást (egyébként most sokmindent felsorolhatnék) nem gyakoroltam, hanem inkább csak a szólókat.

Az elején hallás után, ami nem volt se könnyű, se túl jó a végeredmény, aztán rátaláltam a tabokra és utána csak onnan.

Szóval szinte csak szólókat tanultam.

Itthon, bármi segítség nélkül, suli közben, csak szabadidőmben.


Az a helyzet, hogy mindig is szerettem a rock zenét, mindig is meg akartam tanulni gitározni, ezért talán 9.ik körül össze is szedtem egy gitárra valót.

Na azóta csak itthon nyűvöm, tanárhoz nem tudtam járni és senki sem ért itthon a zenéléshez.

Igazából én sem.

Amiket megtanultam azokat a netről, tabokról.

Azon gondolkozom, hogy "én még meg tudok úgy tanulni gitározni", hogy esetleg összehozzak egy bandát és csinálnánk valahogy 1-2 koncertet ?

Mert ez egy nagy álmom volt mindig is.


Szóval most még mindig ott tartok, hogy a Guns n Roses-tól a Don't Cry akkordjai sem mennek tökéletesen, néhol néha itt ott beleakad a kezem a pengetésbe.

Pedig azt már a legelejétől "gyakorlom" :D


Szóval nem mennek az akkordok, nem tudok improvizálni, nem tudok skálázni, sem gyorsan játszani, és mindennek fényében tudok 30+ gitárszólót :D


Szóval speciális a helyzet.

Mivel még 22 vagyok talán még nem vagyok mindenről lemaradva (amúgy a cél az lenne, hogy jól tudjak játszani és egy évben tudjak több helyen is fellépni, de ezeket túl valótlannak látom) és talán meg tudnék egy magabiztos szinten tanulni gitározni, csak már munka is van, iskola is van, gyakorlat is van, barátnő is van, jogsira is kell tanulnom, és 7 napból 6ot reggeltől estig el vagyok foglalva, néha erre vagy arra nem jut elegendő idő.

És nem tudom, hogy mindezek mellett menne-e, "lehetek még a második Jimi Hendrix ?!" :D


Az ilyen régebbi rock zenék érdekelnek, Hendrix, Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, Guns n Roses stb.


Szóval mit mondtok, van itt olyan aki később kezdett neki a gitározásnak és ért el vele (legalább magának) sikereket ?

Pl banda, koncertek, jó bulik stb...


Illetve az ilyen zenének mekkora közönsége lehet ?

Mondjuk populárisabb lehet a Guns, ACDC, Metallica úgy azok közül amiket játszanék, mint pl Frank Zappa, Hendrix, Janis Joplin, Deep Purple.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2022. márc. 10. 21:33
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Ne agyalj ennyit, hanem vágj bele és csináld.
2022. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

40+ voltam, amikor elkezdtem basszusgitározni. Számos banda van mögöttem, mellettem és kluboktól sportcsarnokokig játszottam több helyen.


22 évesen még egy tökéletesen másik életet is el lehet kezdeni, nem hogy gitározni tanulni.


Semmi baj a zsúfolt időbeosztással, ha elég motivált vagy, akkor találsz a gitározásra is.


Ma már elég bevett és népszerű módja a tanulásnak az online oktatás. Ez a gitártanulásra is érvényes. Az oktatóval olyan időpontra egyeztetsz, amikor neked is megfelel. Nincs utazgatás, elvesztegetett idő, viszont az ország bármely pontján élő oktatóval kontaktálhatsz. Nem írom ide, hogy ki, vagy mi, vagy hol keresd, mert ellenkezik a szabályzattal, de privátban szívesen segítek, ha gondolod.

2022. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán vágj bele! Ahogy a többiek írták, nem maradtál le semmiről.


A zenekaralapítás keményebb dió. Talán úgy lenne érdemes nekiállni, hogy kiválasztasz 5-6 relatíve egyszerű dalt, amit szívesen játszanál, és azokat alaposan, magabiztos szintig megtanulod. Erre a "repertoárra" alapozva már kereshetsz társakat, és el lehet kezdeni ezeket a dalokat próbálni, aztán bővíteni a műsort. Elég fontos, hogy egy zenekart vezetni kell, még akkor is, ha demokratikus a csapat, tehát fel kell vállalni a tervező-szervező munkát, és célokat kell kitűzni.


De mindez nem lehetetlen, sőt! Hajrá, jó muzsikálást!

2022. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

@3: nem létezik demokratikus zenekar. Olyan sem létezik, hogy valaki megtanul 5 számot és arra keres más embereket, akikkel eljátszaná. Olyan van, hogy az ember eljut egy használható szintre és ezt beteszi egy zenekarba, ahol azt el tudják fogadni. A szervezés a csapat és összjáték külön fogalmak.


A kérdezőnek nem dalokat kell tanulni, hanem vennie kell pár leckét, ahol megtanulja, hogyan működik a zene. Az alapok elsajátítása után, vagy azzal párhuzamosan úgyis megjönnek a saját vágyak. Úgy megtanulni szólókat, hogy robotként játsza az ember, fogalma sincs a rendszerről, amiben azok léteznek, nagy fokú felelőtlenség és a tehetség felelőtlen elherdálása.

2022. márc. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogsit kiszenvedném így padlógázas spleenben, hogy á, nem zene, aztán jöhet a mellszőrpörkölő komolyság.
2022. márc. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked az fekszik jól amit csinálsz. Nincs evvel semmi gond, hiszen kevesen tudnak szólózni és ez nagyon jól jöhet egy bandában. Próbáld meg ebben gondolkodni a zenélést, tanulást.
2022. márc. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha tényleg akarnád már rég csinálnád.

Helyette bohóckérdést írsz ki ide.

Nyilván soha nem lesz így ebből semmi.

2022. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!