Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az AOR lehet két különböző...

Kaladze kérdése:

Az AOR lehet két különböző zenei stílus? Album-oriented rock illetve Adult-oriented rock? Főleg zenei szakértőknek a kérdés....

Figyelt kérdés

Valahol olvastam hogy valaki így értelmezi az AOR-t valaki amúgy sőt valaki e két stílust is elkülöníti


AOR (Album-oriented rock) - egy 1970-es évekbeli rádióformátum, amely a progresszív rockból fejlődött ki (EZT NEM ÉRTEM KI SOROLHATÓ IDE)


AOR (Adult-oriented rock) - a soft rockhoz szorosan kapcsolódó zenei műfaj (úgy tudom ide tartoznak még olyan bandák mint Toto, Journey, Styx, Boston stb.)


az AORnál lehet olyan kifejezéseket is hallani még mint West-coast sound (ez sem tudom mit foglal magába), illetve yacht rock (utánna olvastam jazz, soul ötvözve soft rock zenével). Tehát főleg zenei szakértőknek van különbség a két AOR fogalom között és mi is az a West Coast Sound...úgy tudom hogy a AOR és Hard Rock közt a különbség hogy mindenki énekel a bandában talán meg a dobos is sokszor....



2022. márc. 20. 03:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2022. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam ilyet hogy album oriented...

hol olvastál te ilyet?

2022. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nézd meg az angol wikipediat...
2022. márc. 21. 04:36
 4/5 anonim ***** válasza:

pont a wiki írja


Adult-oriented rock (AOR), a music genre closely associated with soft rock

Album-oriented rock (AOR), a 1970s radio format that evolved from progressive rock

Adult album alternative, a radio format that evolved from album-oriented rock



azaz megválaszolta a kérdésed.

2022. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok de milyenek akkor az Album oriented rock előadók? Vagy konkrétan kik azok?
2022. ápr. 1. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!