Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ilyen nagy kultusza...

Miért van ilyen nagy kultusza a Queen együttesnek, amikor nem volt egy különösebb jellegű zenekar és Freddie Mercury sem volt valami legnagyobb énekes? (isten nyugosztalja)

Figyelt kérdés

Freddie Mercuryt mindenhol sztárolják, miközben pl Robert Plant ezerszer magasabbra tudott menni hangban, Ian Gillan ezerszer férfiasabb hangon tudott énekelni és Axl Rose hangja ezerszer erőteljesebb és technikásabb volt mint Freddie Mercury-é.


Egy felépített kis senki.


A gitárosukkal ugyan ez van.


Hol hallott a Queen-ben az ember olyan szólót, mint a Deep Purple-ban (Highway Star, Child in Time, Strange Kind of Woman stb), vagy a Led Zeppelinben (Since i've been loving you, Stairway to heaven, Communication breakdown stb), vagy a Guns n Rosesnél (November rain, Sweet child of mine, You could be mine stb), hogy ezeknél az említett példáknál maradjunk, amit egyébként nem neked szánok, mert fogalmad sincs, hogy miről beszélek.


Az olyan kortárs együttesek, mint pl. a Sparks vagy a Carpenters és még sokan mások sokkal nagyobb zenekarok voltak, mint a Queen, őket meg érdekes módon nem vette körül sosem semmilyen hype.



2022. ápr. 1. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezt már vagy tucatszor kiírtad...
2022. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
azért mert neked nem tetszik a hangja, másnak tetszhet, nem?
2022. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Freddie Mercuryt mindenhol sztárolják, miközben pl Robert Plant ezerszer magasabbra tudott menni hangban, Ian Gillan ezerszer férfiasabb hangon tudott énekelni és Axl Rose hangja ezerszer erőteljesebb és technikásabb volt mint Freddie Mercury-é."


Nagyon nem értesz a zenéhez, ha szerinted ilyen technikai tényezök a legfontosabbak.

Lehet, hogy az általad felsoroltak egy-egy témában esetleg jobbak, de az összhatás számít, nem az apróbb részletek.


Nekem egyáltalán nem az a lényeg egy férfi énekesnél, hogy mi a legmagasabb hang, amit énekel - márcsak azért sem, mert a mai technika mellett ezt erösen lehet módosítani, a Queen idejében meg még ilyen lehetöség ne volt -, sokkal fontosabb az elöadás módja meg az egés perfomance

2022. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogalmam sincs kicsoda Robert Plant vagy Ian Gillan. Utána kell néznem. Pedig hallottam már pár Deep Purple és Led Zeppelin számokat. De egyik együttesnek sem lettem a rajongója. Van pár száma ami tetszik, és ennyi. Queen együttes már kultusznak számít, generációk nőttek fel a zenéjükön. Én ott voltam a budapesti koncertjükön ami bámulatos, hatalmas volt. Freddie-nek csodás hangja van. Attól, hogy te nem szereted, mások szerethetik.
2022. ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te véletlenül nem "Zepy" vagy, a 2014-ben megszűnt Blogterről? (Mert akkor ismerjük egymást...) :)
2022. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
A Led Zeppelin a Stairway to Heaven-ön kívül csinált bármi maradandót?
2022. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na jó, a felépített kis senki a magam részéről tényleg túlzás volt, de akkor sem fogom magasra tenni a lécet a Queent illetően6
2022. ápr. 1. 20:10
 8/14 anonim válasza:
100%
#7 Úristen, mi lesz most. Freddy Mercury biztos forog a sírjában álmatlnul és párnájába temetve arcát hangosan sír, csak mert TE a gyakori névtelen senkije nem tartod semmire... :D
2022. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én odáig olvastam hogy Freddie Mercury sem nagy énekes.

Igazából a könnyűzene legjobb énekese volt csak, adottságok és beletett munka terén is, Russel Allen kivételével kb. semmi nem említhető vele egy lapon.

Operaénekeseket szokás hozzá hasonlítani leginkább.

2022. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
ez baromság.nem azért szeretem, mert meleg volt, és nem akkor lett sikeres, amikor meghalt.
2022. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!