Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni gitározni?

Nehéz megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék de mivel magántanárhoz nem tudnék elmenni időhiány miatt pedig a gitározáshoz tudom, hogy rengeteg gyakorlással jár és persze gyakorolnék is. Ki tanult már meg tanár nélkül gitározni és mennyire sikeresen?
2010. szept. 14. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm fél éve tanul gitározni netről tanár nélkül, és nagyon jól tolja. Slipknottól meg ilyenektől tud eljátszani számokat.

Viszont gitározni nem könnyű, most kezdtem el, de nem megy valami jól xd (kb fél hónapja van:DD)

2010. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Én annyira hogy már megy 1 Children of bodom Trashed lost and srungout.(ami k×rva nehéz)viszont ahhoz,hogy nagyon jó legyél időt kell áldoznod rá.Ha nagyon sikeres akarsz lenni napi 4-5 óra minimum.(Ha ez megvan amikor meglessz az 1. elektromos ginyod az kb fél év és akkor már eltudsz játszani 1 Metallica Master of Puppetset csak a lazább szólóval.Saját tapasztalat :) )De ha kell segítség akk felvehetsz msnre ha gondolod.:)
2010. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja amugy 1. kommentelőnek:Félhonap alatt ne várj túl sokat max 1 örömódát eljátszhatsz de ne add fel még fél hónap (ha kitartó vagy) már mehet valami ismertebb bandától 1 jó szám :) (pl slipknot before i forget.)
2010. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-3 hónap alatt már azt mondhatom egész jól tudok, mert a kedvenc számaimat el tudom gitározni.

Tanárt sose láttam, netről tanulok csak. Gyakorolni sokat kell, ha lehet minden nap, aki lusta annak nagyon nehéz lesz megtanulni. Meg annak is aki a kezdeti nehézségek miatt feladja. Pl. hogy nem tud lefogni egy akkordot, stb. Vagy eleinte azt sem tudtam hogy pengessem a gitárt. Nekem a pengetés a legnehezebb még mindig, de addig csinálom amíg meg nem tanulom rendesen.

2010. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem tanárral jobb megtanulni.Az internet nemmutatja meg hogy adj ki 1 síphangot,hogyan tompitsad a húrt,hogyan sweep pickingelj.Najó ezt talán megmutatja de ha nem elég jó az angol hallásod akkor elvesztél,ha rosszul csinálod 1 teknikát az internet nemmondja meg mit csinálsz rosszul.
2010. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En nem azt mondanam, hogy nehez. Ha az ember igazan akar valamit akkor eleri azt. Inkabb ugy fejeznem ki magam, hogy unalmas. A gitarozni tanulas sok lemondassal jar es megtobb szorgalommal. Sok ember van aki ugymond "tud" gitarozni es ez egy kivulallonak ugy tunik, hogy mien kiraly dolog ez ha az ember igy tolja. Viszont ebben rengeteg munka van!(gyakorlassal eltoltott unalmas orak).Ha ezt az unalmat le tudod kuzdeni akkor NEM nem nehez megtanulni gitarozni

“Exercitato artem parat”

“Gyakorlat teszi a mestert.”

2010. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
*milyen
2010. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az alapfelvetésed az, hogy időhiány miatt nem tudsz tanárhoz járni. Akkor szerinted a gyakorlásra fogsz tudni elég időt szakítani?
2010. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hát sok idő meg ugye a zeneelméletet is megkell tanulnt mert annélkül nem tudsz számot írni
2010. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

igen rosszul fejeztem ki magam, nem akarok magántanárhoz járni akkor másképp teszem fel a kérdést: Nehéz megtanulni gitározni magántanár nélkül? Na így már jobb...

amúgy tudom, hogy nem könnyű. Köszönöm a válaszokat:)

2010. szept. 15. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!