Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni, lenne egy két kérdésem ezzel kapcsolatban. A következők?

Figyelt kérdés

Mindig hosszúra növesztem a körmeimet, esztétikusan hosszúra, ezt gitározás mellett el kell felejtsem ugye?Mert különben nem tudom a húrokat lefogni...

23éves vagyok, és olyan hogy kottaolvasás stb nagyon nincsenek meg nekem... (általánosban tanultam éneket aztán ennyi) Ennek ellenére van esély megtanulni gitározni?

Kíváncsiság kedvérért L/F voltál, mert ugye sokszor a kedves urak lenézik a női gitárosokat:)


2011. okt. 9. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, szerintem a körmeidnek búcsút kell intened, mert úgy tényleg nehéz lenne lefogni az akordokat, esetleg a "pengetős" kezeden növesztheted meg, mert van aki pengető helyet a körmével szeret gitározni.

A kotta ismeret meg annyira nem szükséges, csak TAB ot kell megtanulnod olvasni..

egyébként a gitár tanuláshoz ajánlom ezt az oldalt:

www.gitartanfolyam.hu


én is itt tanultam meg gitározni:D

F/16

2011. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kotta-olvasás totál felesleges a gitártanuláshoz. Kezdetnek elég, ha tudod, hogyan fogd le az akkordokat. Ha meg már dallamokat pengetsz, akkor rengeteg számnak megvan a tabulatúrája a neten.(A tabulatúra egy direkt gitárhoz kitalált lejegyzés, gyakorlatilag leírja, hogy melyik húrt hanyadik bundnál kell pengetni, tök egyszerű értelmezni) Vagy ha épp nincs, meg lehet próbálni hallás után levenni a dallamokat.
2011. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy én kb. hallás után lejátszva a számokat tanultam meg gitározni, mert akkoriban még nem nagyon volt internet, szóval a rengeteg segédanyaggal/szoftverrel, amit a neten találsz, igazán gyerekjáték :) Sok sikert:)
2011. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D hát akkor mondhatjuk hogy gitártanulás időszaka alatt no hosszú karmok... aztán utána meg hogy milyen gyakran gitároznék attól függ... mivel énekes vagyok így a mikrofonon jól mutat XD max akkora műköröm.Nos a guitar pro programot ismerem, így remélhetőleg ha rendesen tudom értelmezni a gitár részét, nem lenne gond... nagyon köszönöm a válaszokat mégegyszer, és amint tehetem, és lesz gitárra pénz :D nekiállok:)
2011. okt. 10. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!