Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi volt a legelső és a második...

Mi volt a legelső és a második zene, amiben autotune-t használtak?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valami pop nóta '97-ből, amikor az Autotune-t piacra dobták. Ennél pontosabban nem lehet kideríteni, ugyanis az Autotune alapvetően a hangmagasság kisebb hibáinak feltűnés nélküli korrekciójára lett kitalálva, szóval ha az eredeti szándéknak megfelelően használják, észre sem lehet venni.

Cher 1998-as Believe című száma volt az első, amelyben szándékosan túltolták az Autotune-t, hogy jól hallható furcsa hangeffektusokat eredményezzen. Ez Mark Taylor producer ötlete volt, szóval ő például alkalmazhatta korábban is (bár ő akkor még a pályafutása elején járó 24 éves fiatalember volt, ennél korábbi szakmai eredményt nem is találtam róla).

2022. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Cher - Believe-t tartják az elsőnek

https://www.youtube.com/watch?v=nZXRV4MezEw


Konkrétan: "Cher's 'Believe' (December 1998) was the first commercial recording to feature the audible side-effects of Antares Auto‑Tune software"

[link]


A második dolgokat ritkán tartják számon.

2022. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Már a Cynic Focusban is alkalmazták, az 1995-ben is volt már.

Mondhatjuk hogy a könnyűzene egyik legbefolyásolóbb lemeze volt, mert számtalan technikát ellestek és vittek a mainstreambe.

2022. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok, tévedtem, ott vocordert használtak ami már használatos volt a 60-as években. Ez meg egy levédett megoldás, hangkorrekcióra.

Mindig lehet valami újat tanulni.

2022. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!